“Вагнерівці” взяли Ростов-на-Дону без бою, а в Москві “проводяться антитерористичні заходи”.

Про це повідомляють російські ЗМІ. Так, у Ростові-на-Дону нібито захоплено штаб Південного військового округу, будівлю МВС, низку підрозділів Міноборони, які брали участь у війні, переходять під командування ПВК.

На вулицях Ростова багато військової техніки та озброєних людей.

У той же час, за непідтвердженою інформацією, гелікоптери ВКС Росії завдають ударів по «вагнерівцям» у Воронезькій області. У Мережі з’явилися кадри на яких, як стверджується, «вагнерівці» в Ростовській та Воронезькій області збили гелікоптери міністерства оборони Росії, які відкрили вогонь.

У Підмосков’ї екстрено посилено заходи безпеки, помічено військову техніку.

У той же час мер Москви Сергій Собянін повідомив, що в російській столиці “проводяться антитерористичні заходи, спрямовані на посилення заходів безпеки”, причому “у зв’язку з інформацією, що надходить”.

Запроваджено додатковий контроль на дорогах та можливе обмеження проведення масових заходів.

Російський опозиціонер Михайло Ходорковський підтримав заколот Пригожина. Колишній глава компанії “ЮКОС” та колишній російський політв’язень написав у своєму телеграм-каналі:

“Те, чим зараз ми можемо допомогти своїй країні – допомогти людям почути Пригожина, поки він каже правду (жах, що я говорю!).

А якщо він піде на Москву, перешкодити його зупинити – допомагати з бензином та солярою, переконувати тих, кого пошлють його зупиняти, що ворог у нас зараз спільний”.

У Мережі Ходорковського розкритикували за заклики «допомагати карному злочинцю».

У свою чергу ватажок вагнерівців Пригожин стверджує, що на бік Вагнера готові перейти багато хто.

«Бої відбуваються у тих місцях, де військове керівництво дає неправдиву інформацію бійцям і тому відбуваються сутички. Там, де солдати зустрічають нас, Росгвардія та міліція, то вони руками махають радісні і багато хто з них каже: «Ми хочемо піти з вами». Вже чоловік 60-70 ті, хто до нас приєднався, хоча ми пройшли ще невеликий шлях. Я думаю, півармії готові піти з нами», – стверджує «кухар» Путіна.

У Мережі також з’явилися кадри, як колони «вагнерівців без проблем проїжджають повз автобуси, які виставив ОМОН, щоб перегородити їм шлях.

Що найцікавіше, ростовська поліція, ОМОН і СОБР практично не чинили опір “вагнерам”, що в’їжджають у Ростов.

Звичайно, з цього можна зробити висновок, мовляв, боягузливі сміття, тільки студентів на мітингах ганяти вміють, але це не зовсім так, хоч і справді.

Вчора в Ростові було введено в дію план “Фортеця”, який передбачає екстрений збір особового складу та взяття під контроль особливо важливих об’єктів силових відомств та готовність до відбиття зовнішнього нападу. Але, якось відобразити і справді не вийшло, ось це все…

Річ у тім, що російська поліція, ОМОН та СОБР перебувають під керуванням ФСБ. У свою чергу, ще вчора ФСБ оголосила, що ставить усі свої підрозділи у бойову готовність. Слід розуміти, що ПВК “Вагнер” це гібридне угруповання, яке створювалося ФСБ для конкуренції з морф.

Тобто, “вагнера”, це така сама філія ФСБ.

Але, вчора, коли ФСБ вкрай різко відреагувало на “похід” пригожину, перша думка, яка виникла – “кашевар” не погодив свої дії з керівництвом і діє зараз незалежно. Це загрожує дуже швидким придушенням його норовливості, оскільки в масштабах силових структур “вагнера” ніщо.

Але раптово дуже рівно посипався Ростов. “Фортеця” не спрацювала, а сміття радісно махали “вагнерам”, що в’їжджають у їхнє місто. А цього ранку пригожин уже веде задушевні бесіди із заступником міністра оборони Євкуровим та першим заступником начальника ГРУ ГШ Олексієвим.

Все це вказує на дуже серйозний розкол груп впливу як усередині морф, так і безпосередньо ФСБ. І зараз ці групи впливу схльоснулися в боротьбі не за якусь там ефемерну “справедливість”, а банально за владу. війна завела росію в глибокий глухий кут, вихід з якого – чистка.

Ось саме та група впливу, яка зараз представлена лисим кашеваром, і вирішила взяти під свій контроль раніше той хаос, який міг би наступити, наприклад, після звільнення Криму. Виживання та боротьба за владу в повоєнній Росії.