Ситуація на ділянці фронту Сватове – Кремінна ускладнюється, адже росіяни вживають певних зусиль для підсилення свого угруповання на цій ділянці. 

Вони провели реорганізацію управління, утворивши у цьому районі три групи військ на базі штабів мотострілецьких дивізій. Про ситуацію на Луганщині 24 каналу розказав військовий експерт Андрій Харук. Також з’явилися ознаки перекидання туди підрозділів повітряно-десантних військ, які звільнилися після виходу з правого берега Херсонщини.

Він зауважив, що наразі складно говорити про формування з російського боку якихось ударних угруповань, здатних проламати українські позиції. Утім, таке посилення, безперечно, ускладнить для українських підрозділів, частин і з’єднань подальше визволення окупованої території. Тож прогнозувати щось щодо перспектив чи часових рамок щодо деокупації Луганщини зараз неможливо, оскільки назагал не надто багато відомо про реальний стан речей, про можливості українських та російських військ і їхній потенціал. 

“Безперечно, хотілося б сподіватися, що наші війська ще до Нового року зроблять якісь суттєві кроки вперед, але не ризикну прогнозувати та ставити якісь часові рамки, – наголосив Харук. 

Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай також підкреслив, що росіяни стягнули на Луганщину велику кількість сил та засобів, тож українським підрозділам буде вкрай непросто звільняти регіон. Попри це, він вважає реальним сценарій, за якого ЗСУ зайдуть у Кремінну ще до кінця року, адже зараз вони перебувають вже за кілька кілометрів від цього населеного пункту. Ба більше, він припускає, що за таких умов до кінця зими наші військові вийдуть на лінію розмежування 2014 року, а у 2023 році – повністю звільнять Луганську область.

У свою чергу, Генштаб у ранковому зведенні повідомив, що на тимчасово зайнятій території Луганської області протягом останніх 2 тижнів російські окупанти проводять обшуки у закладах освіти. Метою є виявлення та знищення книжок українською мовою та матеріалів, що містять символіку України.

З метою поповнення некомплекту особового складу ворожих підрозділів, що діють на Сєвєродонецькому напрямку, на тимчасово окупованій території Луганської області посилено заходи примусової мобілізації. У місті Красний Луч збільшилася кількість патрулів, які перевіряють документи у чоловіків, вручають повістку та відвозять до пункту збору мобілізованих.
Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України за минулу добу уразили 3 пункти управління та 3 райони зосередження особового складу, озброєння і військової техніки окупантів.
За минулу добу підрозділи Сил оборони відбили атаки російських окупантів в районах населених пунктів Новоселівське, Андріївка, Червонопопівка, Житлівка, Серебрянське і Білогорівка на Луганщині та Верхньокам’янське, Соледар, Бахмутське, Підгородне і Бахмут Донецької області. Окрім того противник завдав 3 ракетних та 17 авіаційних ударів, а також здійснив понад 60 обстрілів з реактивних систем залпового вогню. Надалі зберігається загроза ракетних ударів по об’єктах енергетичної системи та критичної інфраструктури на всій території України. 
На Бахмутському та Авдіївському напрямках противник обстрілював позиції Сил оборони в районах понад двадцяти населених пунктів. Зокрема, Верхньокам’янське, Спірне, Веселе, Берестове, Білогорівка, Яковлівка, Соледар, Бахмутське, Бахмут, Георгіївка, Мар’їнка, Біла Гора, Курдюмівка, Залізне та Авдіївка Донецької області.