Взимку війна може мати кілька сценаріїв, кожен із яких, зокрема залежатиме від погоди

Про це розповів військовий експерт Петро Черник в одному з інтерв’ю.

«Якщо зима буде відносно теплою, а грунт відносно вологим, то, швидше за все, все перейде в артилерійські дуелі. Важка техніка не зможе пересуватися так, як рухається зараз. І їхня, і наша. Нагадаю, БТР і БМП важать близько 13 тонн, танк — 32−42 тонни, важка самохідна артустановка — 42 тонни», — прогнозує експерт.

За морозної погоди можливий дещо інший сценарій.

Водночас на думку Черника, складнішою буде ситуація, якщо морози протримаються близько двох тижнів — тоді ґрунт замерзне, знадобиться більше одягу та більше пального.

«Бої як тривали, так і триватимуть у такому темпі. Ми також навчилися організовувати наступальні операції» , — вважає Черник.

Щодо ракетних ударів, то їхня кількість останніми днями, на думку експерта, була не найвищою — у перші дні війни окупанти запускали до 150 ракет на день.

«Це дуже болісно і погано, бо вдарили по критичній інфраструктурі, але в цій події цікаво те, що б’ють вони від безсилля, вони зазнають стратегічної класичної військової поразки. Потрібно розуміти те, якщо зараз повністю вибити їх із усіх наших територій, то путін приречений на фізичну смерть, а росія стає на шлях свого розвалу. Вони цього прийняти не можуть, тому так лютують за допомогою ракет, тому й провели свою третю мобілізацію за 108 років. Це для них погана новина — наскільки у них все погано з підготовленим військовим ресурсом, міф про „другу армію“ розвіяний в принципі», — каже Петро Черник.

«Однак стратегічно ракетний потенціал російської федерації вже підірваний за фактом. Вони також це усвідомлюють і це один із елементів їхньої люті. У сухому залишку — стратегічна ініціатива на нашому боці, питання часу та ціни, коли ми остаточно доб’ємо ворога», — підсумував військовий експерт.