Окупанти втратили перевагу під Бахмутом після активного наступу. 

 Про це розповів полковник ЗСУ у запасі, військовий експерт Роман Світан в інтерв’ю одному з українських ЗМІ. 

«Вони спробували створити вогневий кулак, як планували, щоб відбити назад позиції в районі Курдюмівки, Андріївки та Кліщеївки, на південь від Бахмута. І ось цей період вони практично наступали цілий тиждень, постійні атаки були, ми перейшли в оборону. Тому не було жодних повідомлень про наше просування. Це був тиждень наступу росіян, він закінчився. 

Бойовий розпал спав, переформатуватимуться, шукатимуть рішення для подальших дій. А ми рушили назад на росіян, просунулися на Курдюмівку, на південь від Кліщіївки і на північ від Бахмута в районі Берхівки. Настаємо малими силами та малими групами, почалося видавлювання по сто метрів, але рухаємось також у бік Горлівки» – поділився експерт. 

Експерт додав, що завдання окупантів на Луганському напрямку — пов’язати наші стратегічні резерви, але поки що виходить навпаки, ми їх пов’язуємо. 

Тактичні підрозділи, які там знаходяться, максимум використовують оперативні резерви і не більше. Ми їх пов’язали, понад 100 тисяч людей вступило в бій, і ось вони з цього бою вже не вийдуть, а тому ми їх тримаємо на Луганщині, але в режимі активної оборони. 

Водночас військово-політичний оглядач Олександр Коваленко зазначив, що група військ російських окупантів у Луганській області є однією з найкращих за комплектацією, технікою та забезпеченням, але її було сформовано для оборонних дій. 

Водночас він підкреслив, що ця група військ є найкращою в зоні бойових дій лише тому, що інші — значно гірші. 

“Загалом луганський філіал російських окупаційних військ до початку наступу, відлік якого я веду від кінця червня, мав оборонний потенціал, але ніяк не наступальний. Тобто вся ця група військ дуже непогано й досить довго могла б тримати оборону, але не наступати. Своєю чергою їх кинули саме в наступ”, – зазначив експерт. 

За слова Коваленка, наступ, який намагається вести ця група військ уже півтора місяця, не дає жодних результатів. Водночас такі дії підривають можливість окупантів зайняти оборону під час контрнаступу ЗСУ. 

“Російське командування кинуло своїх “лемінгів” у м’ясорубку, яка може завершитися вельми передбачувано для всього плацдарму і ми розуміємо, не на чию користь”, – резюмував експерт. 

Коваленко також прокоментував дії РФ та України в районі Бахмуту. Там, за його словами, зараз тривають дії щодо розширення нашого плацдарму, в першу чергу, на півдні. Південь від Бахмуту, південний сектор, найбільш перспективний на зараз. 

Кліщіївка. Безумовно, Кліщіївка зараз це основна зона, де відбуваються бойові дії. Росіяни намагаються відбити ті позиції, що втратили. В них дуже серйозний потенціал по силам та засобам саме в районі Бахмута, тому вони можуть собі дозволити постійно контратакувати. Але станом на сьогодні вони також не мають ініціативи. Отже, говоримо так, в районі Кліщіївки в них немає результативності, в районі Андріївки аналогічно. Переважно вони намагаються ужиматися в районі траси 0513, тобто по Миколаївці Другій, Одрадівці та Опитному формують, скажімо так, свої основні оборонні лінії. Також в них виникають вже серйозні проблеми не тільки біля Курдюмівки, а також і Озарянівки. Тобто все це каже про те, що росіяни не зможуть тримати свої позиції, то змушені відступати до траси 0513” – каже експерт.