“Референдум” – це тільки фасад, за яким насправді – військові дії та захоплення Криму. Російська армія перебувала на півострові фактично з кінця лютого 2014 року, за багато тижнів до так званого референдуму.

Не може бути і мови про демократичне волевиявлення народу, за умови присутності на його території інземної армії. Це суперечить усім нормам міжнародного права. Про це розповіла перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

“Російська сторона навмисно діяла підступно, тому що “зелені чоловічки” з’явились там (в Криму – ред.) без позначок, але ми розуміли, що це армія Росії”, – сказала Джапарова.

Вона твердить, що на основі історії Криму та автономного функціонування “русского мира”, було цілком очевидним, які завдання ставить перед собою Росія, та що означає відповідна ситуація.

Джапарова пригадала, що на одній зі своїх пресконференцій Володимри Путін, коли у нього запитали: “Чи це російська армія? (про військових в Криму – ред.)” – “відмахнувся” від цього і сказав, що у будь-якому магазині можна купити таку форму.

“Проте через декілька тижнів він сказав, мовляв, ситуація в Україні слалась так, що “ми мали реагувати”, тобто він фактично визнав, що то була російська армія”, – зауважила заступниця Дмитра Кулеби.

За словами Еміне Джапарової, у тих, хто жив та працювавна території півострова та розумів історичний контекст Криму – не було сумнівів, що відбувалось військове захоплення Росією.

Додамо, що українські військові – готові до спротиву країні-агресорці Росії в будь-якій точці. Адже остання має безпосередній стосунок до подій, які відбуваються на сході України.

Таку заяву зробив секретар РНБО Олексій Данілов. За його словами, загострення ситуації на Донбасі – пряме підтвердження причетності Росії. Кремль не лише направляє свої війська на схід України, а і керує ними там.

“А що стосується їхніх планів щодо протидії нашим активним діям, то подивимося. Ми розробляємо різні сценарії, й на будь-які дії Росії в нас буде гідна відповідь. І не лише Президента, РНБО, а всього українського народу”, – наголосив він.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.