ЗСУ продовжують клаптик за клаптиком звільняти наші території. Кожен населений пункт, який захопили окупанти, обов’язково буде повернутий під український суверенітет.

На думку військового експерта Павла Нарожного, спершу наші захисники звільнять Крим, а лише потім – Донбас. Про це він сказав в ефірі українського телеканалу.

Як пояснює Нарожний, Крим відносно просто можна відрізати від ліній постачання:

  • повітряної – аеропорти, системи ППО відпрацьовуватимуть по літаках;
  • морської – порт Севастополя;
  • сухопутної – Кримський міст.

Військовий експерт наголошує, що звільнення Донбасу стане найскладнішою операцією.

З Луганськом й Донецьком ситуація набагато складніша. Там є сухопутний коридор, величезний кордон з Росією, є багато автомобільних доріг і залізниць. Я думаю, що Севастополь реалістичніше звільнити,
– зауважує Нарожний.

Для того, щоб звільнити Донецьк, потрібно взяти його в кільце. Військовий експерт запевняє: перший крок – Мелітополь, другий – Маріуполь, третій – Донецьк. Потрібно оточити місто й відрізати лінії постачання.

Нарожний стверджує, що для звільнення Луганська необхідно відрізати Сватове й Кремінну. Тоді ми можемо зробити величезні логістичні проблеми росіянам. Наразі у нас варіанту немає, адже не можемо дістати туди, куди треба.

Сумнівів я не маю, Донецьк та Луганськ буде деокуповано – це лише питання часу. На жаль, після звільнення обидва міста будуть під величезною загрозою обстрілів з боку Росії. Так, як відбувається з Херсоном, Харковом та іншими прикордонними українськими містами,
– відзначає Нарожний.

Річ у тім, що окупанти серйозно окопалися на Донбасі. Там є щонайменше три лінії оборони, вони глибоко бетоновані. Але ключова проблема в іншому. За словами Нарожного, якщо ми оточимо Донецьк, ті війська, які стоятимуть за містом, стануть мішенню для ворожої артилерії. Наші військові можуть прорвати бетоновану лінію оборони. Головне – придушити усю ту артилерію, яка стрілятиме по наших військових. Для цього нам потрібна або потужна авіація, або далекобійні ракети.

“Якщо ми робитимемо це тими засобами, які маємо наразі, і не будемо стріляти по території Росії зброєю, яку нам надали союзники – ця операція буде дуже кривавою для нас. Вона не матиме сенсу з точки зору кількості втрачених військових й отриманого вихлопу в результаті”, – стверджує Нарожний.

Військовий аналітик, полковник ЗСУ Владислав Селезньов впевнений – Путін прагне повністю захопити Донецьку та Луганську області, і це є зараз ціллю номер один Росії в Україні. Проте зазначає, що в цій історії немає ані військового, ані військово-політичного аспекту, лише політичний.

«Згадаймо 24 лютого, ту саму промову Путіна, в якій він говорив, що Росія «йде на допомогу пригнобленим народам Донецької та Луганської областей». Цілком очевидно, що плани Путіна з того часу не змінилися, він все ще марить тим, щоб узяти повністю під контроль Донецьку та Луганську області. І щоб не видаватися для російського люду тим, хто програв, він і докладає всі можливі зусилля, щоб реалізувати цей план», – сказав експерт в ефірі Радіо Донбас.Реалії.

З ним погоджується політолог та військовий ЗСУ Кирило Сазонов. Він зауважив, що втрата Херсона – єдиного захопленого обласного центру після повномасштабного вторгнення – була дуже болючим ударом по Путіну і тезам російської пропаганди. Тому президент Росії не може допустити ще й втрати територій, окупованих 2014 року, до того ж «прийнятих» до складу Російської Федерації.

«Над Путіним сміятимуться за спиною всі, включно з Кабаєвою та Пєсковим. Тому він триматиметься за Донбас зубами мертвою хваткою, аби не зганьбитися, аби над ним не сміялися», – припустив Сазонов в ефірі Радіо Донбас.Реалії.