Великий бізнес в шкаралупі політики і власних ЗМІ буде поважати закон. Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова зробила цікавий допис на своїй сторінці в Фейсбук, натякнувши у ньому на олігарха Ахметова.
Останнім часом, а якщо більш точно, мова про останні тижні, ми з вами стали телеглядачами різноманітних незвичних шоу.
У багатьох виникає відчуття, що ми не тільки дивимось ці шоу на ТВ, але і беремо в них участь. Моя персональна точка зору не повинна і не зміниться під тягарем виключно політичних аргументів. Я не інквізитор, я не прислуговую політикам, я не продаюся покупцям політичних дивідендів, я не влаштовувалась на роботу в ляльковий театр. На роботі всі прокурори давно вже знають: якщо я прийняла рішення, реалізую його не дивлячись на ситуативні ризики.
В мене склалася і власна думка, яку я не маю права висловити, зважаючи на специфіку займаної посади. Єдине, на що я маю право – реагувати на ситуацію в площині кримінальної юстиції з прицілом на процесуальний результат.
Не вважаю, що в умовах суспільного та політичного шторму Офіс Генпрокурора повинен відсиджуватися збоку. В той час, коли політики сперечаються між собою в залі українського парламенту чи в телевізійних шоу, ми на наших робочих місцях посперечаємось мовою процесуальних документів.
Повторюсь і підкреслю – я нікого не називаю заколотником, олігархом чи правопорушником, але я маю право в такий гострий для країни момент активізувати розслідування цілої низки кримінальних проваджень для того, щоб переконатися у доцільності прийнятих рішень прокурорами різних рівнів відносно суб’єктів господарювання і окремих осіб із орбіти власника кількох відомих телеканалів, вугільних підприємств, підприємств у сфері енергетики, тощо.
Ми провели попередній аналіз всього масиву кримінальних проваджень і наразі з’ясувалося, що мова йде про понад 200 справ. Ці 200 справ – результат лише поверхневої оцінки, переконана, що їх більше. Ми маємо на увазі майже всі великі підприємства в сфері вугільної промисловості та енергетики із орбіти цієї впливової людини. Орієнтовні суми завданих державі збитків обчислюються мільярдами гривень.
З метою персоніфікувати відповідальність, я увійду до груп прокурорів в основних і найбільш резонансних справах, – зазначила Венедіктова

Нагадаємо, Володимир Зеленський заявив, що 1 грудня в Україні нібито готують держпереворот, в який намагаються втягнути Ріната Ахметова. Того дня на Банковій і справді пройшла акція протесту. В Офісі Президента пояснили, як сприймають те, що відбулося.

Радник голови ОП Михайло Подоляк заявив, що “запит на класичну вуличну політику завжди привертає масову увагу суспільства у дуже особливих випадках”. Однак тепер цього не відбулося, пише 24 канал.

Подоляк наголосив, що завжди є певні групи в суспільстві, які виходять під органи влади, щоб висловити своє невдоволення чи підтримку щодо певних питань.

“Але цієї середи (1 грудня) на Майдані ми побачили зовсім іншу картинку – відверто політтехнологічне намагання окремих політиків та організацій “розкрутити” вуличну активність”,
– зазначив радник глави ОП.

На його думку, це робили, аби легітимізувати претензії на владу.

“Штучність такої “розкрутки” стала завчасно цілком зрозумілою для звичайних людей, тому учасників акції було настільки мало”, – додав Подоляк.

Він заявив, що Зеленський натомість зробив чесний і ефективний крок – “заговорив безпосередньо із суспільством про те, хто стоїть за усіма цими штучними намаганнями вивести політику в Україні на вулицю”.

Мовляв, суспільство бачить це поєднання інтересів – олігархів, “відставників” різного рівня, які мріють знову повернутись у крісла, та російської влади, яка із задоволенням використає будь-яку внутрішню дестабілізацію в Україні на свою користь. Подоляк вважає, що інтереси політичних та економічних діячів, які намагаються зробити ставку на протести, цілком очевидні.