Перший президент України Леонід Кравчук розкритикував екс-главу держави Леоніда Кучму за заклик до американського лідера Дональда Трампа вибачитися перед Києвом за "обман" при підписанні Будапештського меморандуму.

"Не потрібно такі непродумані речі запускати для обговорення!" – сказав Кравчук, зазначивши, що це "не та рекомендація, яка потрібна Україні"

Він нагадав, що меморандум підписували не тільки Україна і США, але і Великобританія з Росією.

"Мені потрібні не вибачення! Мені сьогодні потрібно діяти щодо забезпечення гарантій Україні, які передбачені Будапештським меморандумом. Як ці гарантії привести в дію?" – запитує перший глава України.

Популярне: Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

"Трамп-то його взагалі не підписував", – сказав Кравчук, припустивши, що Кучма "щось до кінця не прорахував", підписуючи документ (5 грудня 1994 року. – Прим.).

Окрім того, На думку Кравчука, якщо в програмі кандидата в президенти не будуть вирішені хоча б три основних питання: миру, бідності, корупції, то голосувати за такого кандидата не варто

До влади в Україні може прийти людина, яка абсолютно не володіє законами суспільного розвитку і не уявляє собі, що таке суспільство. Така людина буде прагнути управляти не державою, а бізнес-корпорацією. Таку думку він висловив в ефірі популярного телеканалу. 

"До Гітлера ми, напевно, не дотягнемо, і до Сталіна не дотягнемо. Це зовсім інші люди, інший час, і слава Богу, що у нас цього немає, і вірю – ніколи не буде. Але може прийти людина, яка абсолютно не володіє законами суспільного розвитку. Просто не уявляє собі, що таке суспільство. Скажімо, приходить до управління бізнесмен. Філософія бізнесмена полягає в прибутку. Система мислення – це моє. Корпоративне мислення. Приймаю рішення, то це моє – я сам. Тому ми говоримо, що не треба поєднувати бізнес з політикою. А не тому, що бізнесмен погана людина. У нього філософія управління – бізнес, а не загальнодержавна. Такі люди, як правило, не хочуть мати колективне мислення. Такі люди, як правило, хочуть, щоб ті люди, які з ними, або навколо них, слухали вождя. І виконували його волю. Тому що для нього Україна стає корпорацією. Тому я б дуже не хотів, щоб до влади прийшли такі люди", – сказав він.

"Якщо в програмі кандидата в президенти не будуть вирішені хоча б три основних питання: миру, бідності, корупції – як і коли, а не просто словесно, то я за такого кандидата голосувати не буду", – додав Кравчук.

Зазначимо, що вибори президента України, згідно з законодавством, заплановані на 31 березня 2019 року. Вибори до Верховної Ради України повинні відбутися 27 жовтня 2019 року. Ряд кандидатів вже заявили про свій намір балотуватися на президентські вибори.