Політтехнолог Віктор Небоженко зауважив, що Порошенко завжди використовували церкву для досягнення своїх цілей і підвищення рейтингів. Але президент зробив помилку, погодившись використати тему релігії.

"Для кандидатів у президенти різні релігійні утворення – мережі для вилову виборців. Якщо одночасно в 500 церквах говорять, що такий-то політик хороший, то на когось це діє. Православні священнослужителі погоджуються на допомогу політикам, але перевірити ступінь їхнього впливу на вірян дуже важко",– зауважує Віктор Небоженко.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

З іншого боку, за його словами, відгалуження протестантів, яких дуже багато у великих індустріальних містах, більш ефективні. Протестантські церкви будуються за принципом маркетингової мережі. І їх можна легко використовувати. Якраз ними свого часу вдало скористався екс-мер Києва Леонід Черновецький, створивши мережу бабусь, які регулярно ходили в євангелістську церкву, а потім голосували за нього.

"Порошенко погодився просувати тему надання Українській єдиній церкві автокефалії, щоб скористатися на виборах. Але сам він парафіянин УПЦ МП. 70% прихожан УПЦ МП готові перейти до Єдиної помісної православної церкви, 30% – підтримуватимуть і далі Кремль. І Порошенку буде важко отримати голоси всіх цих парафіян. Для прокремлівських вірян він розкольник, а для інших теж не є авторитетом. Для них Порошенко – людина Кремля", – говорить Небоженко.

Тому, на його переконання, голоси цих 70% прихожан УПЦ МП розпорошаться між іншими кандидатами. Тому що в них немає яскраво виражених політичних поглядів. Водночас, наголошує Небоженко, якщо ж під час кампанії почнуться заворушення, пов'язані з розділом майна УПЦ МП, той із кандидатів, хто зможе проявити себе як парламентер, примиритель, внесе стабільність, користуватиметься повагою вірян, отримає додаткові голоси.