Колишній заступник начальника Генштабу ЗС України, генерал-лейтенант запасу, Ігор Романенко заявив, що для успішного стримування Росії Україні необхідні ракети, які можуть дістати до Уралу, і що така зброя зараз активно розробляється.

За словами генерал-лейтенанта Україна активно проводить ракетні випробування ракети Нептун, РСЗО Вільха і ОТРК Грім-2.

Ігор Романенко пояснив, що згідно з Будапештським меморандумом, Україну позбавили не тільки ядерної, а й ракетної зброї.

"У нас залишалася тільки стара Точка-У з дальністю 120 кілометрів. А зараз ми пожинаємо плоди такого підходу", – підкреслив експерт.

Він зазначив, що випробування ракетної зброї в Україні успішно просувається вперед.

"Але на Україну все одно досі поширюються обмеження – дальність наших ракет не може перевищувати 300 кілометрів. Нептун вражає ціль на відстані 280 кілометрів. Про що тут говорити! Україна ж потрібні ракети, які б, як мінімум, діставали до Уралу і покривали б всю територію Російської Федерації. Такі ракети можна було б розглядати як зброя стримування ", – вважає військовий експерт.

Після заяви екс-заступника начальника Генштабу ЗСУ Ігоря Романенка,  у російських пропагандистів спалахнула істерика. 

Щоб почути коментар Романенка з цього приводу, ведучі пропагандистської програми "60 хвилин" на телеканалі "Россия 1" навіть спеціально вийшли з ним на відеозв'язок у прямому ефірі.

"А чого тільки до Уралу ракети? У нас країна велика. Може, до Камчатки, до Курил? Чи до Уралу вистачить вам ракет?" — уїдливо звернувся до нього одіозний Євген Попов.

Однак Романенко вгамував пропагандиста, пояснивши йому, як вчинятимуть з агресором у разі його спроби просувати війну з Донбасу все далі.

"Не все одразу. Якщо ситуація складатиметься так далі, то зробимо і за Урал. Але я думаю, що там є у вас проблеми з країнами Сходу, Азії", — сказав генерал.

Його зухвала відповідь викликала роздратування у рупорів Кремля, і вони спробували закрити тему, перейшовши на образи.

"У таких ситуаціях зазвичай говорять: "Що ви робите? Не привертайте увагу санітарів", — єхидно звернулася скандальна пропагандистка Ольга Скабєєва до Романенка.