Заступник міністра закордонних справ Польщі Шимон Шинковський Вель Сенк розкритикував телефонні розмови лідерів Франції і Німеччини з президентом РФ.

Про це  він сказав в ефірі німецького каналу ARD.

“Ми вважаємо ці розмови безглуздими” – сказав він.

За словами заступника глави МЗС Польщі, Шольц замість того, щоб їхати до Києва, телефонує Путіну “досить регулярно”, що нічого не дає Україні, а лише допомагає Росії.

З початку російського вторгнення в Україну наприкінці лютого канцлер Німеччини неодноразово розмовляв з Путіним по телефону. Шеститижнева перерва у цих контактах відбулася лише після викриття різанини в Бучі. У суботу Шольц і Макрон знову розмовляли з Путіним, вимагаючи припинення війни.

Говорячи про постачання зброї, Шинковський Вель Сенк наголосив, що Німеччина повинна “нарешті” зробити щось більше для України.

“Нам потрібні конкретні дії, а не просто слова та декларації”, – сказав він.

На його думку, нічого з того, що обіцяла німецька сторона, не було реалізовано.

Нагадуємо, що у суботу, 28 травня, відбулася телефонна розмова президента Росії Володимира Путіна з президентом Франції Еммануелем Макроном і федеральним канцлером ФРН Олафом Шольцем.

Як повідомляє прес-служба Кремля, одним з обговорюваних питань було зняття санкцій.

Крім того, відбувся “поглиблений обмін думками” щодо ситуації в Україні. Путін, зокрема, заявив про налагодження “мирного життя” в зруйнованому і захопленому росіянами Маріуполі та інших містах Донецької та Луганської області, що знаходяться під окупацією.

Також Путін заявив, що Росія готова до “відновлення діалогу” з Києвом і вкотре висловив невдоволення поставками зброї Україні. 

“Лідери домовилися продовжити контакти”, – резюмує Кремль.

Своєю чергою федеральний уряд Німеччини інформує, що розмову ініціювали Шольц і Макрон. Вона тривала 80 хвилин. 

“Канцлер і президент Франції закликали до негайного перемир’я і виведення російських військ. Вони закликали президента Росії піти на серйозні прямі переговори з президентом України і знайти дипломатичне розв’язання конфлікту”, – йдеться в повідомленні.

Німецька сторона також повідомляє, що Шольц і Макрон говорили з Путіним про напружену ситуацію у сфері глобальної продовольчої безпеки. Російський лідер нібито пообіцяв посприяти розблокуванню експорту зерна з України за участі ООН.