У п’ятницю, 21 травня. відбулася наша з Олександром Ковальчуком і Георгієм Цхакією зустріч з прем’єр-міністром Шмигалем, віце-прем’єром Федоровим і представниками різних міністерств з приводу нашої реформи розмитнення автомобілів.

Про це повідомив Міхеїл Саакашвілі в своєму телеграмі. Також Саакашвілі в подробицях розповів про зустріч і її підсумки. Далі в оригіналі:

Треба сказати, що ми давно працюємо з Михайлом Федоровим, і його дуже крута система Дія вирішує практично всі питання, пов’язані з імплементацією цієї реформи, тому те, що він підтримував нашу реформу, було природно через його фактичне співавторство.

Сьогодні мене дуже приємно здивував прем’єр-міністр Шмигаль. Він моментально вловив всі важливі моменти пропонованої нами реформи, заглибився в деталі, був добре обізнаний. Також він сказав, що на 100% підтримує цю систему політично і дав завдання негайно впровадити її як урядовий експеримент до прийняття її як закону.

Нагадую, що згідно з цією системою всі автомобілі будуть розмитнюватися за програмою Дія протягом декількох хвилин, плата за розмитнення буде зменшуватися, а бюджет нічого не втратить за рахунок повного знищення корупції. Деякі представники Мінфіну ще чіплялися за юридичні деталі, але прем’єр-міністр дав чітке завдання прибрати всі юридичні перешкоди і не шукати приводів, щоб не вводити цю систему.

Ми говоримо про годівниці на більш ніж 150 мільйонів доларів, які у вигляді хабарів беруть представники фінансових відомств. Якщо наша система буде прийнята, то люди зітхнуть з полегшенням, а хабарів більше не буде.

Сьогодні хороший день. Я вийшов з Кабміну з дуже позитивною новиною і настроєм. Звичайно, остаточно настрій стане хорошим, коли рішення про цей експеримент буде офіційно підписаним (вже в найближчі дні), а також законопроект про те, щоб цей експеримент був закріплений на більш ніж 2 роки, буде переданий з Кабміну до Верховної Ради.

Ще раз спасибі прем’єр-міністру Денису Шмигалю, віце-прем’єру Михайлу Федорову, члену парламенту Олександру Ковальчуку.

І ось після публікації Саакашвілі, Денис Шмигаль анонсував спрощене розмитнення автомобілів. В майбутньому це можна буде зробити через додаток Дія.

У своєму Telegram-каналі він уточнив, що провів нараду з Офісом простих рішень і результатів, Міністерством цифровий трансформації і Міністерством фінансів. Головна тема зустрічі – способи щодо полегшення процедури розмитнення автомобілів.

Шмигаль наголосив, що введення розмитнення автомобілів через смартфон «стане поштовхом до реформи митниці».

Прем’єр також доручив Міністерству фінансів і Мінцифрі опрацювати і подати остаточні пропозиції до зазначеного проєкту.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.