Перший президент незалежної України Леонід Кравчук вважає, що дебати між кандидатами у президенти, шоуменом Володимиром Зеленським та чинним главою держави Петром Порошенком, суттєво не вплинуть на їхні рейтинги. 

"Не думаю, що дебати можуть докорінно щось змінити. Такого ще не було. Зараз за цими опитуваннями, які проводяться, явно переважає рейтинг Зеленського. І якщо говорити про якісь зміни, можливі чи неможливі… Якщо вони навіть і можливі, то це невисокий процент: 4–5 – це найбільше, що можна собі уявити, не більше. Сподіватися, що дебати докорінно змінять ситуацію, нереально. Уже сформувалася думка у людей, ще перед першим туром. Зараз вона вже стала більш міцною і більш свідомою", – сказав він.

Кравчук вважає, що на дебатах кандидати мають обговорювати свої передвиборчі програми та роз'яснювати окремі їх положення.

"Якби я був переконаний, що кандидати у президенти Порошенко і Зеленський підуть на дебати та будуть подавати свої пояснення для тих позицій, які викладені у програмах: як вони збираються це робити, які в них можуть виникнути проблеми, як вони збираються їх долати, то це було б цікаво", – сказав перший президент. 

Окрім цього, перший президент України Леонід Кравчук вважає, що всі рішення новообраного президента мають об'єднувати суспільство. 

"Перед нами стоїть стільки завдань, що, мабуть, однією ухвалою не можна зрушити цієї колимаги, яка дуже глибоко загрузла. Але всі вони мають бути спрямовані на одне – на об’єднання суспільства, повернення віри суспільства до влади, яка зараз фактично втрачена, на притягнення до відповідальності людей, які принесли величезні втрати для України – залізли у державну казну, які загрузли у корупції різного рівня. Я думаю, що десь тут має бути зосереджена основна сила нового президента і нової влади", – розповів Кравчук.

Перший президент також дав декілька порад майбутньому новому главі держави.

"Я думаю, треба забути зараз про високі завдання, а поставити найпростіше перше завдання – з першого дня бути людиною. Людиною чесною, совісною, відповідальною, яка розуміє життя суспільства, яка живе у цьому суспільстві, а не поза ним. Бо зараз влада у нас живе сама по собі, а суспільство саме по собі.

Якщо президент з перших днів зрозуміє, що він є частиною цього суспільства, – воно дало йому цю владу, найняло президента, – то народ одразу поставиться до нього як до свого, як до президента, який з народом, який від народу", – вважає Кравчук.