Звільнення Надії Савченко і Володимира Рубана з-під варти – спосіб боротьби з Луценком і Грицаком. Це їхнє покарання. Луценко і Грицак тепер не потрібні ні Порошенкові, ні Зеленському.

Таку думку висловив директор соціологічної служби "Український барометр" Віктор Небоженко.

Юрій Луценко і Василь Грицак доводили всім, що готувався державний переворот. Таким не можна жартувати. Тепер маятник хитнувся в інший бік, і в них будуть неприємності. Звинуватити нардепа в теракті проти Верховної Ради і спробі держперевороту і не знайти доказів – поразка,– наголошує Віктор Небоженко.

За його словами, це не судова справедливість. Ніхто не збирався жаліти Савченко та Рубана. Все впирається в політичне майбутнє генпрокурора і глави СБУ. Можливо, вони вже з кимось домовилися щодо свого майбутнього при новому президенті.

Звільнення Савченко і Рубана – страшний удар по Луценку. Навіть якщо він приведе завтра Зеленському зв'язкового Порошенка, генпрокурору це не допоможе,– вважає Небоженко.

Додмо, що юрист групи «Поліція під контролем» Євген Крапивін, тим часом, називає цю справу «зрізом українського правосуддя у гіперболізованому вигляді».

«Десь прокурор недообґрунтував, десь суддя ухвалив рішення в межах дискреції, десь адвокат звертав увагу на процесуальні порушення сторони обвинувачення і це забрало час. В будь-якому процесі таке буває і те, що справа Савченко-Рубана резонансна, зовсім не означає, що вони автоматично мають сидіти в СІЗО роками. Проблема глобальна у державі, що вона не може запобігти ухиленню від процесу іншими засобами, тому люди раптом опиняються за кордоном або розчиняються на теренах неньки. Де юре тримання під вартою винятковий запобіжний захід, де факто ледь не єдиний ефективний», – написав він у Facebook.

Додамо, що за словами самої Савченко, українці не повинні боятися Зеленського в якості можливого президента України. 

"Ви боїтеся, що Зеленський – єврей? Так Порошенко теж на ідиші говорить. Боїтеся Коломойського-олігарха? Так Порошенко – олігарх … Боїтеся того, що він українською не володіє? Так вивчить – Порошенко теж був радянським космомольцем ", – сказала Савченко.

Вона порадила українцям не боятися нового.

"Ви ж бачите, що відбувається в світі. Які є вимоги – в Німеччині до соціального житла … Якщо ви аналізуєте те, що відбувається в світі, – ми йдемо дуже в ногу. У нас квантовий ривок, ми попереду всієї Європи, і пора почати думати свіжими методами та ідеями. Не треба боятися Зеленського – він кращий за Порошенка", – висловилася нардеп.