Журналісти Слідство.інфо стверджують: помічник голови поліції Києва і екснардеп Євген Дейдей організував ввезення до України ймовірних кілерів, які в травні 2020-го вчинили замах на балканського наркобарона Радоє Звіцера в Києві.

За даними журналістів, Дейдей нібито залучив до перевезення чотирьох ймовірних балканських кілерів двох поліцейських – Ростілава Чорнобрового та Семена Гордієнка.

Слідство.інфо стверджує, що напередодні замаху поліцейські перевозили групу балканців із Чернівецької області до Києва, а відразу після розстрілу – з Києва в бік Одеси на автомобілі Toyota Sequoia.

Дорогою на південь групу затримали, проте Гордієнку тоді вдалося втекти, пишуть журналісти. Пізніше на допитах поліцейські нібито говорили, що виконували прохання Дейдея.

За даними журналістів, сам Дейдей підтвердив у показаннях, що просив товаришів допомогти з транспортуванням балканців, проте стверджував, що не знав про мету їхнього візиту. Помічник глави поліції Києва нібито виконував прохання знайомого з Польщі на ім’я Мачей. Ким є цей Мачей – журналістам не вдалося встановити.

Відзначається, що автомобіль Toyota Sequoia нібито був зареєстрований на людину з оточення Дейдея і після інциденту з балканцями був проданий. Дейдей і згадані правоохоронці є свідками у справі про замах на Звіцера і продовжують працювати в поліції.

Дейдей відмовився спілкуватися зі Cлідство.інфо на цю тему. LIGA.net направила запити про коментарі до пресслужби поліції Києва, Нацполіції і Міністерства внутрішніх справ. Цікаво було б почути що і сам Аваков про це скаже.

Підкреслимо, що й самого Міністра Внутрішніх справ Арсена Авакова звинувачують у тому, що за відсутністю обгрунтованих доказів він намагається звинуватити у вбивстві журналіста Павла Шеремета абсолютно невинних людей.

Так, Фігурант справи про вбивство журналіста Павла Шеремета Андрій Антоненко в інтерв’ю “Радіо НВ”, висловив упевненість у тому, що президент України Володимир Зеленський усвідомлює: Антоненко і ще двоє фігуранток – медсестра Яна Дугарь і дитяча хірургиня Юлія Кузьменко – не причетні до злочину.

“Мені здається… я вже більше впевнений, що Володимир Олександрович чітко й точно розуміє, що ніхто з нас не причетний до цієї жахливої справи. Що з моменту ганебного збіговиська на чолі з [міністром внутрішніх справ України Арсеном] Аваковим… Тоді він просто не був обізнаний, його якимось чином втягнули”, – сказав Антоненко, коментуючи заяву президента на пресконференції 20 травня.

Музикант додав, що на відміну від Дугарь не спілкується з президентом.

“Президент зі мною не зв’язувався. Якщо він захоче зі мною поспілкуватися, я залюбки з ним зустрінуся, тому що є про що поговорити. Стосовно того, що він спілкується з Яною, – я думаю, що якщо б хтось із нас був до чогось причетний, таких би листувань не було”, – сказав Антоненко.

Варто додати, що Андрій Антоненко, фігурант справи про вбивство журналіста Павла Шеремета, не тільки опинився на волі, але до того ж може отримати компенсацію за весь час перебування в СІЗО.

Про це розповів міністр юстиції Денис Малюська в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

«Є компенсація. За необґрунтовані звинувачення, за весь час утримання його в СІЗО може бути виплачена компенсація», – зазначив міністр, додавши, що чим більше часу Антоненко провів би в СІЗО, тим вищою була б компенсація, яку йому довелося б виплатити.

Пане президенте, як Ви вважаєте, це досі ефективний міністр? Бо з кожним днем все більше і більше питань і до нього і до його підлеглих