Хороша робота для СБУ. Мер Івано-Франківська «наказав» своїм заступникам заборонити «дурнуваті тендери на мільйонні суми» до 15 грудня та пропонує розбити їх на дрібніші.

Журналісти оприлюднили переписки Марцінківа з чату з назвою «Заступники — ІФ». В листуванні мера видно, що мова йде про резонансну закупівлю на 18,8 млн грн медичних меблів, яку провело Комунальне некомерційне підприємство “Центр первинної медичної та консультативно-діагностичної допомоги Івано-Франківської міської ради”.

Крім того, за даними з сайту Prozorro київське ТОВ “Протек солюшнз Україна” отримало замовлення без конкуренції, оскільки виявилось єдиним учасником торгів.

Як стверджує Незалежний антикорупційний центр NGL.media вартість різних типів меблів, порівняно з цінами виробника, завищена від 40% до 90%. Лише за десятьма позиціями переплата склала понад 4,5 млн грн.

“Прошу заборонити дурнуваті тендери до 15 грудня, — пише Марцінків. — Оголошувати на мільйонні суми! Ви як подуріли, зима на носі”.

Тоді виникає питання до Марцінкова, «а чому пропонуєте «заборонити мільйонні тендери» лише до 15 грудня? А потім можна?». Чи до 15 грудня нагребете достатньо, а після просто буде непотрібно? Крім того, чи не краще було б «заборонити» підпорядкованим Вам комунальним структурам «пиляти» бюджетні гроші.

Та тільки нікому це не потрібно. Бо зрозуміло, що зачепи одне і виллється все інше, що довго приховували. А тому, їх ніхто і не чіпляє.

Нагадаємо, що недавно Кабінет Міністрів України ухвалив постанову, за якою в умовах воєнного стану в системі Prozorro з’являється процедура відкритих торгів з особливостями. Це, зокрема, дозволяє укладати договір з єдиним учасником торгів фактично на будь-яку суму.