Дипломатичний радник президента України, заступник глави Офісу президента Ігор Жовква заявив, що Німеччина і ще деякі держави ЄС блокують виділення другого траншу макрофінансової допомоги в розмірі 8 мільярдів євро.

Дуже позитивна новина сьогодні: Україна отримала один мільярд євро з тих дев’яти мільярдів макрофінансової допомоги, яку ухвалено було рішенням усіх лідерів держав Європейського Союзу. Двічі Європейська рада підтверджувала це рішення, – сказав Жовква на брифінгу у вівторок.

“Очікуємо на отримання ще восьми мільярдів євро. На жаль, певні держави Європейського Союзу, зокрема Німеччина, поки що блокують розгляд цього питання, і президент України веде активні переговори зі своїми партнерами,” – додав він.

Варто зазначити, що постачання зброї Україні з Німеччини уповільнює саме відомство федерального канцлера Олафа Шольца. Таку думку висловила голова комітету Бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерман.

Найвужчим місцем, яке гальмує військову допомогу Німеччини, є, з будь-яких причин, відомство канцлера, – заявила Штрак-Циммерман.

При цьому вона вважає, що уряд ФРН має вирішити питання із постачанням не пізніше кінця жовтня. За її словами, все вказує на те, що президент РФ Володимир Путін “продовжить свою віроломну кампанію”, тож німецьким політикам “не слід розслаблятися”.

До того ж, раніше ЗМІ також повідомляли, що Німеччина зриває постачання зброї партнерам. Берлін визнав, що незважаючи на довгі переговори з Польщею, Словенією, Грецією та Чехією, не підписав контракт із жодною з цих країн.

Повідомлялося про сумні підсумки домовленостей між Німеччиною та союзниками про постачання зброї в Україну. Вона передбачала, що країни Східної Європи відправлятимуть військову техніку радянських моделей Україні, а Німеччина натомість поставить їм комплекти західного виробництва із власних запасів.
Однак угода, яка мала продемонструвати європейську солідарність, стала предметом розбратів, пише газета. Цього тижня Німеччина визнала, що незважаючи на довгі переговори з Польщею, Словенією, Грецією та Чехією, вона не підписала контракт із жодною з цих країн.
При цьому Варшава, наприклад, поставила в Україну 240 радянських танків Т-72 і очікувала, що Берлін компенсує їх танками Leopard. Проте Німеччина запропонувала лише 20 штук. Польща звернулася до США та Південної Кореї для постачання альтернативного комплексу.
Угода з Варшавою фактично мертва, – заявив німецький чиновник.

Зазначимо: У понеділок представниця Європейської комісії Аріанна Подеста заявила, що наразі Європейський Союз не має коштів, аби забезпечити другий транш макрофінансової допомоги Україні в розмірі 8 мільярдів євро.

Наразі, згідно з нинішнім багаторічним бюджетним плануванням, немає доступних ресурсів для створення подушки безпеки. З огляду на це ми розглядаємо альтернативні рішення, зокрема використання гарантій з боку держав-членів, – зазначила вона.

Після цього стало відомо, що Володимир Зеленський під час розмови з французьким колегою Емманюелем Макроном у понеділок попросив його допомогти з розблокуванням макрофінансової допомоги, яку має надати ЄС.

Я попросив пана президента (Макрона) допомогти нам розблокувати макрофін, який загальмувався у Європі. Хочу нагадати всім лідерам, що це 9 мільярдів євро. Це не дрібниці для нас, а важливі соціальні речі – це наші пенсії, це наші заробітні плати, підтримка для переселенців, і тому ми очікуємо відповідних рішень конкретних державних діячів, – сказав президент України.