На Куп‘янському, Лиманському та Бахмутському напрямках тривають наступальні дії ворога. При цьому Бахмутський напрямок залишається надзвичайно важливим для російських загарбників. На ньому вони зосереджують основні зусилля і для ведення штурмових дій застосовують найбільш боєздатні підрозділи десантних військ, морську піхоту та сформовані з колишніх злочинців підрозділи «шторм z» та «шторм v».

Про це повідомив у телеграмі Генерал-полковник, Командувач Сухопутних військ ЗСУ Сирський.

«Мета ворога на цьому напрямку зрозуміла – це наступ на населений пункт Часів Яр, потім на Костянтинівку, Дружківку, Слов’янськ, Краматорськ з подальшим виходом на кордони Донецької області», — зазначив генерал.

В той же час на Лиманському напрямку російські окупаційні війська перейшли до постійних атак позицій наших військ в напрямках Макіївки та Тернів. Ведуться бойові дії на Сіверському напрямку. Окупанти активно використовують техніку під час проведення штурмів, яку постійно знищують українські захисники.

Не припиняються щоденні штурмові дії російських військ в районі Синьківки з метою її захоплення та створення плацдарму для подальшого наступу на місто Куп’янськ. Попри значну перевагу ворога як і в техніці, так і в живій силі, ЗСУ вдається втримувати оборону.

«Ситуація складна. Нам доводиться воювати в умовах переваги ворога як в озброєнні, так і в кількості особового складу.
Втім, командири і штаби в режимі 24/7 відстежують зміни в обстановці, аналізують дії противника та своїх військ, приймають ефективні управлінські рішення для посилення оборони та знищення ворога», — підкреслив Сирський.

«Ряд рішень щодо способів знищення ворога ми з командирами прийняли безпосередньо в районах бойових дій», — додав він.

На всіх трьох напрямках наші війська тримають оборону та знищують ворога.

Противник несе великі втрати, які поповнює резервами штурмових батальйонів сформованих з колишніх в‘язнів.
Попри щоденні втрати в особовому складі та техніці російські окупанти продовжують проведення наступальних дій.

За першу половину грудня ворог втратив у смузі відповідальності ОСУВ «Хортиця» близько восьми тисяч військовослужбовців. Крім того, було знищено або ушкоджено понад п’ятсот одиниць ворожої військової техніки. Серед них: 67 танків, понад сто бойових броньованих машин, 77 гармат і мінометів різних калібрів.

На відміну від агресора, українські сили оборони намагаються досягати успіху шляхом продуманого планування бойових дій та ефективного використання артилерії, мінометів, ударних дронів та стрілецького озброєння. А найбільшою цінністю для нас є життя наших воїнів. Мінімізація втрат завжди у приорітеті під час планування операцій.

В свою чергу командувач оперативно-стратегічного угруповання військ Таврія Олександр Тарнавський поділився успіхами ЗСУ на Таврійському напрямку.

«Знищено 4 танки, САУ 2С5 «Гіацинт-С» та 13 ББМ окупантів, серед яких БТР-82. Ворог збільшив кількість артобстрілів. Наша артилерія гідно відповідає та ефективно нищить загарбників. В операційній зоні ОСУВ Таврія минулої доби противник завдав 5 авіаударів, провів 60 бойових зіткнень та здійснив 981 артобстріл. Загальні втрати живої сили ворога склали 461 особу. Знищено 25 одиниць військової техніки. Зокрема, 4 танки, 13 ББМ, 2 артсистеми та 4 автомобілі. Ще 10 одиниць техніки ворога пошкоджено», — написав він у телеграм-каналі.