Новообраний народний депутат від партії «Слуга народу», радник команди президента України Володимира Зеленського з політичних питань Микита Потураєв пропонує захистити український медіаринок від впливу Росії через механізми прозорості фінансування ЗМІ, а також розширення повноважень Національної ради з питань телебачення і радіомовлення.Потураєв хоче запровадити прозорість фінансування ЗМІ та розширити повноваження Нацради

Про це він сказав в інтерв’ю LB.ua, коментуючи заявлений раніше в інтерв’ю «Українському радіо» «план перемоги на інформаційному фронті».

«По-перше, ми повинні забезпечити умови прозорості фінансування наших ЗМІ, захистити медійний ринок від вторгнення через бізнес, прямо чи опосередковано пов’язаний з агресором. Ми розуміємо, що у структурі власності цих каналів не знайдемо російських фірм, але питання в іншому, де пан Козак (соратник Медведчука, який є офіційним власником каналів «112», NewsOne, ZIK. – Ред.) взяв гроші на купівлю каналів та за які кошти він їх фінансує. Тим більше, що там точно є “чорний нал”», – пояснив пан Потураєв. Раніше він уже наголошував на необхідності з’ясувати походження коштів, які сплатив Роман Козак за три інформаційні канали.

Варто зазначити, що президент Володимир Зеленський зареєстрував у Верховній Раді законопроект про конфіскацію активів, які отримані незаконним шляхом.

Зміни хочуть внести до Цивільного кодексу. Так, у законі з’явиться підстава для того, щоб забирати активи, отримані завдяки корупції і махінаціям із бюджетом.
 
«Наступний момент – ми повинні з’ясувати, що у застарілому законодавстві стримує економічний розвиток медіа та заважає їм заробляти. Наше медійне законодавство 90-х років безнадійно відстало від життя. Нам треба визначити, що є медіа, при цьому не перетворюватися на Роскомнадзор, який ліцензує навіть блогерів. Проте якщо кремлівський порядок денний транслюватимуть під виглядом нібито незалежного українського влогу, то ми почнемо тоді з провайдерами розмовляти», – додав він.

На ремарку журналістів про те, що попри декларовані Потураєвим плани обмеження проросійських видань Офіс президента «постійно зливає інформацію» виданню «Страна.ua», Микита Потураєв сказав, що його «турбує ця проблема».

Микита Потураєв також підтвердив висловлені раніше в інтерв’ю «Детектору медіа» наміри реформувати Національну раду з питань телебачення і радіомовлення та надати їй більше повноважень – зокрема, можливість призупиняти мовлення до рішення суду. «Для ефективної протидії необхідно мати право перекрити канал комунікацій – теле- чи радіопрограму. Провайдер повинен протягом 24 годин відключати заборонений контент. Наступний крок – у медіа повинно бути право того ж дня оскаржити у суді рішення Нацради. Причому ЗМІ мусять мати право на прискорену процедуру судового розгляду», – пояснив він.