Голова Європейської народної партії Дональд Туск вважає, що не може бути справедливої Європи без незалежної України. Про це заявив у відеозверненні до учасників Київського безпекового форуму-2020.

“Не може бути справедливої Європи без незалежної України. Не може бути безпечної Європи без безпечної України. Простіше кажучи, не може бути Європи без України”, – сказав Туск.

Політик закликав ЄС переглянути своє ставлення до Сходу Європи. Разом з тим він підкреслив, що європейська спільнота має подати політичний сигнал всім зацікавленим країнам досяжності мети членства в ЄС та НАТО, надавши їм чіткі плани.

“Або Сполучені Штати, Європейський Союз та демократії регіону, серед яких і Україна, запропонують продумані підходи, як підтримати Схід Європи на важкому шляху до демократії, реальної незалежності та членства в європейському проекті, або ж вакуум лідерства заповниться Росією”, – додав Туск.

Нагадаємо, раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що безвізовому режиму України з Європейським Союзом нічого не загрожує, та запевнив, що країна буде продовжувати роботу з європейськими партнерами.