У росії назрівають серйозні чистки, а путін не визнає власних помилок. Про це та про політичну ситуацію у рф розповів політолог Іван Преображенський. 

Інтерв’ю опублыкувало видання Радіо НВ. 

“Думаю, що воно назріває від початку війни. Особливо починає розвиватися зараз, коли, за неофіційними даними, Кремль намагається повісити відновлення окупованих територій на регіональні бюджети, відповідно, на регіональні еліти, переваливши із себе на них відповідальність серед іншого за те, що відбувається”, – заявив Преображенський.

Він також додав, що варто пам’ятати про те, що далекий Схід — це досить особливий регіон із низки причин, особливо в умовах російської агресії проти України.

“Друга історія полягає в тому, що це вічно бунтарські регіони, які традиційно [виражали невдоволення] проти Москви. І навіть якщо йшлося про те, що там бунтували місцеві бандити, то в будь-якому разі це, порівняно з рештою Росії, значною мірою територія, нехай частково кримінальної, але свободи. Вибори у цих регіонах традиційно дають Путіну та правлячій партії нижчий результат, ніж у середньому по країні”, – зазначив політолог. 

Також Преображенський зазначив, що попри те, що у Росії фальшують вибори, це не завжди вжається. 2018 року не вдалося достатньо переконливо сфальсифікувати вибори губернатора Примор’я, тож довелося скасовувати їхні результати, призначати нові вибори для того, щоб кандидату формально від місцевої комуністичної партії не дати перемогти на цих виборах.

“”Умиротворення”не зупинить диктатора. П’ять головних помилок Заходу щодо того, як Путін бачить війну в Україні
Місцеві комуністи, мабуть, досить несистемна сила. Серед них багато тих, хто орієнтується на місцевий регіональний бізнес, який своєю чергою зав’язаний на міжнародній торгівлі, і, відповідно, зацікавлений у тому, щоб війну якнайшвидше було припинено”, – наголосив політолог. 

Також Преображенський зазначив, що влада росії має усі інструменти, щоб придушувати повстання та протести.

“Можна згадати протести в Хабаровську, відставку губернатора, який був затриманий, який також у 2018 році обирався всупереч позиції Кремля, але за підтримки регіональних еліт. Придушувати це одна справа. Питання в тому, що невдоволення регіональних еліт нікуди не подінеться від цього”, – заявив він. 

“Партії миру в Росії, в еліті, на жаль, немає. Є партія за максимальне зниження шкоди від війни, якщо можливо, оголошення перемир’я та розбудову економіки, політики — ті, хто бачать, що Росія важко витягує вже зараз цю війну. І це ще по-справжньому не почали діяти санкції, а найважче буде наприкінці року”, – підсумував Преображенський.