Керівництво російських військових повивозило свої родини з Херсонщини, а от звичайним військовим легше здатися у полон, ніж відступати, бо в них при відступі стрілятимуть загороджувальні загони «кадировців».  Про це у соцмережах написав депутат Херсонської облради Сергій Хлань.

«Херсонщина. Керівництво окупантів повивозило свої родини. А от звичайним військовим така «розкіш» недозволена — в них при відступі стрілятимуть тіктокери кадирова», – написав депутат облради. 

Тому деяким росіянам легше здатись у полон, ніж відступати, підкреслив Хлань. 

У коментарі українському телеканалу він нагадав, що трохи понад два місяці тому у Чорнобаївці між собою перестрілялися «кадировці» та «буряти» – відбувався «переділ», хто грабуватиме мирне місцеве населення. За словами Хланя, останній місяць загарбники почали використовувати «кадировські бригади» як загороджувальні загони, зокрема на криворізькому напрямку. Тому, як пояснює Хлань, російським військовим легше викинути «білий прапор», ніж відступати. 

Хлань розповів, що є випадки, коли російські військові ховаються у закинутих будівлях, у підвалах, щоб перечекати та здатися у полон ЗСУ. При цьому, додав депутат облради, російські дезертири просять місцевих мешканців їх не видавати військовим рф. 

Водночас керівництво ворога також передислоковує штаби з Херсона. Проте це не допомагає, оскільки ЗСУ «відпрацьовують» командні штаби, де б вони не ховалися по області, сказав депутат облради. 

Водночас, загарбники імітують підтягування резервів шляхом маневрування. 
 
Вони розуміють, що нові сили підтягувати нема звідки, хоча командування російських окупаційних військ намагається зімітувати підтягування резервів шляхом маневрування. Підрозділи переїздять з одного напрямку на інший, імітуючи підтягування сил. Але їх спілкування розкриває, що вони тут уже давно і сили на фініші. Така ситуація спонукає росіян складати зброю і здаватися до полону. 
 
Є випадки, коли росіяни добровільно піднімали білий прапор, а також є випадки, коли наші військові під час роботи зустрічають російських окупантів, які готові поповнити обмінний фонд. Про це зокрема зазначала і представниця ОК “Південь” Наталія Гуменюк. 

Також Хлань підтвердив, що російські загарбники почали вивозити свої родини ще понад місяць тому, колаборант Стремоусов шукає будь-які приводи для «відряджень», щоб не перебувати у Херсоні. Тобто і російські загарбники, і колаборанти шукають можливості, щоб залишити Херсон. 

Подібна ситуація вже склалася у тимчасово окупованому росіянами Криму. Як зазначав начальник Одеської обласної державної адміністрації Максим Марченко, командири російських окупаційних військ евакуюють свої родини з Криму назад до Росії. 

“Командири окупаційних військ, здається, відчули щось дуже недобре та евакуюють свої сім’ї назад до Росії з Криму. Не здивуюсь, якщо своє рішення вони теж пояснюють тим, що їх загіпнотизувала Служба безпеки України разом із бабусею в Москві, яка спалила автомобіль заступника начальника Генерального штабу Росії”, – зазначив Марченко. 

Що ж, схоже ситуація повторюється. Це дає точно зрозуміти, що окупаційні військас налякані і частина з них вже точно розуміє, що врятуватися, окрім як шляхом полону не вдасться. В той же час, їхнє командування, попри божевільні накази кремлівського диктатора Путіна, розуміє усю ситуацію і передбачає, що зовсім скоро Херсонська область може повернутися під контроль України. Саме тому, в кращих традиціях “непереможної другої армії світу” вони намагаються врятуватися від смерті. Тим часом, з кожним днем кількість полонених та ліквідованих окупантів стрімко зростає, а успіхи Збройних Сил України стають дедалі помітнішими.