У місті Маріуполі Донецької області в ніч із 8 на 9 червня невідомі напали на будівлю, в якій знаходиться громадська приймальня місцевого осередку партії “Опозиційна платформа — За життя” (ОПЗЖ). Про це повідомляється на офіційному сайті політсили.

Представники партії розповіли, що невідомі пошкодили розвішану на будівлі партійну символіку та намалювали на ній повішену людину.

У партії вважають, що цей “виток загроз і вандалізму” пов’язаний з “активною та принциповою позицією” їхніх депутатів у Маріупольській міськраді. У політсилі стверджують, що саме це “підштовхує їхніх опонентів до погромів” і “залякувань з використанням праворадикалів”.

“Нас не зламати і не залякати! Ми продовжимо відстоювати інтереси маріупольців, щоб захистити і підтримати кожного, хто цього потребує. І будемо робити все, щоб міська влада працювала в інтересах міста та його жителів!” — стверджують в маріупольському осередку ОПЗЖ.

Також у політсилі заявили, що інцидент, який стався вночі, є п’ятим нападом на їхній офіс у Маріуполі за останні вісім місяців. В ОПЗЖ кажуть, що вони передали відеозаписи правоохоронцям, проте “слідство не просувається”.

Зазначимо, ЗМІ повідомляли про подібні інциденти з маріупольським офісом ОПЗЖ у жовтні та листопаді 2020 року. У серпні ж у мережі з’являлася інформація про те, що в місті побили активістів цієї політсили.

За підсумками місцевих виборів, які відбулися в жовтні 2020 року, представники ОПЗЖ отримали в Маріупольській міськраді 19 мандатів із 54.

Нагадаємо, у квітні 2021 року мешканцям Маріуполя від імені партії ОПЗЖ розіслали газети із закликом “збирати дані націонал-радикалів”, щоб “після початку військових дій” передати їх “законній владі”. Втім, власне в партії відхрестилися від цих газет, назвавши їх “провокацією”.

Варто також додати, що поки в Маріуполі руйнують офіси проросійської партії ОПЗЖ, депутати Волинської обласної ради проголосували за звернення до президента, Верховної Ради і Міністерства юстиції України, в якому закликали тих заборонити діяльність “Партії Шарія” та ОПЗЖ. Про це розповідає місцеве видання “Конкурент”.

Зазначається, що ініціатором цього рішення стали депутати фракції “Свобода”.

“Революція Гідності призвела до заборони промосковських антиукраїнських партій — Комуністичної партії та Партії регіонів. Однак, і зараз Україна змушена протистояти гібридній війні з російським впливом. За проросійськими політиками завжди йдуть російська зброя і російські танки. Щоб не допустити цього, необхідно вже сьогодні заборонити діяльність рупорів Кремля”, — наголошується в тексті ухваленого рішення.

У документі зазначається, що “проросійські політичні сили”, маніпулюючи нормами моралі, питаннями мови і “дружби з Російською Федерацією”, сприяють вірогідному розколу українського суспільства.

“У звʼязку з викладеним, вимагаємо підготувати й ухвалити законопроект і відповідні регуляторні акти, які б заборонили фактичну діяльність партій “Опозиційна платформа — За життя” і “Партія Шарія” — як тих, які відстоюють й активно просувають інтереси російського агресора і є, по суті, колабораціоністами Кремля”, — сказано в документі.

Відповідно до опублікованого тексту рішення, його підтримали всі “проукраїнські сили”, що знаходяться в облраді.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо –https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.