Європейський комісар з питань європейської політики сусідства Йоганнес Ган заявив, що у новообраного президента України Володимира Зеленського є дуже сильний мандат для боротьби з корупцією в Україні. Про це він повідомив на сторінці у Twitter після зустрічі із Зеленським у Києві.

«Я привітав Володимира Зеленського особисто в Києві з його вражаючою перемогою на посаду президента України, яка дає йому дуже сильний мандат для боротьби з корупцією і «деолігархізації», – заявив Ган.

Він додав, що запропонував Зеленському підтримку Європейським союзом реформ на користь українців.

«Україна стикається з багатьма викликами та загрозами, і вся українська влада – президент, уряд і Верховна Рада – мають тепер діяти найбільш відповідально», – зазначив Ган.

При цьому єврокомісар зазначив, що в перехідному періоді та перед парламентськими виборами нагальні реформи не повинні зупинятися, а час «не має бути витрачено даремно».

Водночас новообраний президент Володимир Зеленський на зустрічі з єврокомісаром Ганом також назвав серед головних пріоритетів своєї роботи перемогу над корупцією, демонополізацію в енергетиці та деолігархізацію в ЗМІ. Він також повідомив про готовність повернути статтю про незаконне збагачення до українського законодавчого поля, повідомили у прес-службі Зеленського. 

Також, Зеленський повідомив, що розпочав діалог із парламентом та наголосив на необхідності ухвалити новий закон про вибори до Верховної Ради, який забезпечив би оновлення політики.

"Наш європейський вибір безальтернативний, і я як гарант Конституції захищатиму шлях, який обрали громадяни України на виборах", – наголосив В.Зеленський.

Водночас Ган наголосив, що вибори не мають сповільнювати перебіг реформ в Україні.

"Це означає, що в поточному перехідному періоді та перед парламентськими виборами термінові реформи не зупиняються, а прискорюються для забезпечення фінансової та економічної стабільності (зокрема гарантії міжнародної фінансової підтримки та енергопостачання). Час не має бути витрачено даремно!", – зауважив єврокомісар.

Сторони також обговорили конфлікт на сході України. "Наша мета – припинити вогонь", – зазначив В.Зеленський.

Чергові парламентські вибори мають відбутися в Україні в жовтні 2019 року.