У цьому році Україні з боку Росії слід очікувати шість основних загроз. Про це заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, в одному з українських видань.

За його словами, перша загроза – це військова агресія.

"Це не тільки виснаження нашої країни внаслідок постійних військових провокацій на сході, продовження військової окупації частини Донбасу і Криму. Це і масштабне розгортання військової інфраструктури вздовж нашого кордону з Росією, орієнтація на ведення бойових дій на стратегічному українському напрямку для декількох російських армій південного і західного військового округу", – наголосив він.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Турчинов вважає, що у випадку провалу спроб Росії відновити контроль над Україною політичним шляхом, вона може перейти до повномасштабної військової агресії.

Друга загроза, за словами голови РНБО, – інформаційна агресія і спроба впливати на політичну архітектуру, на результати політичного вибору українців як за допомогою ЗМІ і соцмереж, так і шляхом підтримки "прямих і прихованих креатур РФ в українській політиці".

Третьою загрозою Турчинов назвав кіберагрессію, яка за результатами втрат для країни дорівнює військовій.

Четверта загроза – це економічна війна, а п’ята – енергетична.

"Шоста загроза – терористична, активне використання диверсійно-розвідувальних груп, російської агентури і найманців для терористичних актів, спроби посіяти зневіру, страх, дестабілізувати ситуацію всередині України, чому активно протидіють наші спецслужби", – додав Турчинов.

Турчинов також підкреслив, що список загроз не остаточний.

"Це далеко не весь перелік", – резюмував він.

Разом з тим  варто відзначити, що в своїй заяві секретар РНБО Олександр Турчинов  згадав та назвав неправдивими заяви кандидата в президенти Анатолія Гриценка про те, що він нібито "ховав" свого сина від участі в АТО.

"На відміну від екс-міністра оборони уряду Януковича Анатолія Гриценка, мій син в найважчі для нашої держави часи – влітку 2014 року, одразу після отримання диплома українського вузу, пішов добровольцем в Національну гвардію", – підсумував Турчинов.