Радник голови Офісу президента України Олексій Арестович назвав реакцію Росії на прохід українського корабля «Донбас» водами Азовського моря  “переляком”.

Про це йшлось у «Суботньому інтерв’ю» на Радіо Свобода.

Арестович зазначив, що ситуація видалась кумедною, адже корабель навіть не мав зброї, не кажучи про повне його право проходити водами України.

«Я процитую хорошу російську приказку: «Лякана ворона куща боїться». Справа в тому полягає, що це «Донбас»… Я коли заголовок побачив, я дуже потішився. «Донбас» злякав Росію» – був заголовок. Це пошуково-рятувальне судно, яке взагалі не має зброї на озброєнні. Що воно могло зробити? Корабель на планових ходових випробуваннях і так далі. Тобто здійснює планову діяльність. І вони перелякалися, закричали… Це питання, які здіймаються в Кремлі відразу на рівні державної істерики», – говорив Арестович.

Нагадаємо, що ввечері 9 грудня у пресслужбі ФСБ РФ заявили, що український корабель «Донбас», прямуючи до Керченської протоки, нібито «не виконує вимог змінити курс» та «створює загрозу безпеці мореплавання». Окрім цього, речник президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков назвав «провокацією» наближення українського судна «Донбас» до Керченської протоки.

Пресслужба операції Обʼєднаних сил назвала «фейковими» поширені російськими інформагенціями повідомлення про створення загрози мореплавству з боку судна «Донбас».

«Пресслужба ООС повідомляє, що судно ВМС Збройних сил України «Донбас» не заходило у чутливі зони. Корабель виконує завдання у своїх територіальних водах. «Донбас» повертається на базу», – повідомляла пресслужба.