Тимошенко рветься до влади. Це навіть не смішно.

Про це пише колишній депутат Михайло Бродський на своїй сторінці в Фейсбуці.

“Варіанти коаліції можливі, але технічної. Прем’єр повинен бути безпартійний і банкір.

Коаліція з усіх фракцій і міністри від прем’єра, без квот. Це по європейськи “, – йдеться в повідомленні Бродського.

Нагадаємо, що недавно спочатку Юлія Тимошенко, а потім і Давид Арахамія заговорили про коаліцію “слуг” і “Батьківщини”.

Очевидно, Юлія Тимошенко хоче втретє стати прем’єром, але чи є у неї на це шанси, в цьому вирішили розібратися журналісти.

Січень 2021. Юлія Тимошенко приходить на першу погоджувальну Верховної Ради в новому образі і змушує всіх говорити тільки про себе, а на наступний день несподівано попадеться на дипломатичному листуванні з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком.

“Уявляю, скільки людей хоче сьогодні привітати президента. Вам сьогодні нелегко) Я вже в Києві, матеріали підготувала. Готова продовжити нашу розмову, запрошую вас в гості ввечері в найближчі зручні Вам дні. Обіймаю “, – пише Тимошенко Єрмаку.

Це та сама Тимошенко, чия партія номінально знаходиться в опозиції. Яка критикує владу за закон про землю, гральний бізнес і газ не по три гривні.

Здається, скільки Зеленський при владі, стільки Тимошенко виношує ідею стати прем’єром при слабкому президенті. І якщо спочатку соратники Тимошенко ще пробували пояснювати це бажання як технологію до виборів, то тепер їм все важче приховувати бажання лідера. Тим більше, що Юлія Володимирівна охоче йде на спільні дії з владою.

На початку грудня минулого року “Батьківщина” пішла на союз зі “Слугою народу” в Київській облраді і допомогла сумнівним чином стати главою соратнику Зеленського. В обмін “Батьківщина” повинна отримати посаду в Міністерстві регіонального розвитку для Анни Старикової.

Через кілька тижнів аналогічна історія повторилася в Запоріжжі – “Батьківщина” підтримала главу від “Слуги”, а вже на наступний день представник цієї партії Олександр Старух отримав посаду голови облдержадміністрації.

І найсмішніше – через рік після перепалки про “солоденьке” Тимошенко таки завела свій кадр в ДПЗКУ. Заступником голови правління став Андрій Власенко. Кажуть, саме цією посадою влада розплатилася з Тимошенко за голосування за бюджет в першому читанні. У другому читанні Тимошенко також дала голоси.

І ось тепер у Тимошенко знову є документи для переговорів з Єрмаком.

“Я, як лідер опозиційної фракції, буду докладати всіх зусиль для того, щоб і чиновників при владі переорієнтувати, для того, щоб працювати для країни. Я буду використовувати всі можливості для того, щоб переконати змінити тактику, яка сьогодні ведеться в державі, яка віддає наші ресурси, можливості, землю, гроші. Тому я буду говорити з усіма чиновниками без винятку “, – пояснила цю переписку лідер” Батьківщини “.

А через кілька днів здивувала заявою про можливу коаліцію з “слугами”.

Ще більше здивував Давид Арахамія, який заявив наступне: “Що стосується потенційно коаліційної угоди або з Тимошенко, або з іншою фракцією або групою, то це – відкритий діалог”.

Його колега Олександр Корнієнко був куди обережнішим у висловлюваннях.

“Це ж не просто ми танцюємо якийсь вальс разом з іншою партією. Треба визначитися, що ми танцюємо: вальс, танго, сальсу або контемпорарі. І чому це буде присвячено. Тому що у нас багато розбіжностей з Юлією Володимирівною: вона пропонує газ по три гривні, а ми пропонуємо, щоб ринок газу був, вона проти продажу землі, а ми за. У мене питання, що це за танець буде, щоб не виявилося, що один партнер танцює танго, а інший взагалі пробіжку робить “, – зазначив глава партії.

Насправді значну частину “слуг”, за їхніми словами, буквально трясе від заяв Тимошенко, тому вони погано уявляють собі її як частину коаліції або прем’єра.

“Але навіть якщо припустити, що нас вмовлять її підтримати, я не розумію, як вона буде впроваджувати ринок землі, легалізацію грального бізнесу (який вона заборонила в 2009-му) і будувати ринок газу. У цьому наші риторики абсолютно протилежні “, – говорить джерело в партії.

Цікаво, що люди, які добре знають Тимошенко, теж сумніваються в цьому задумі (навіть залишаючи за дужками те, що її кандидатура не сподобається Америці).

“Потепління безумовне, – визнає джерело. – З огляду на, що вона навіть не відповіла на закид про перевзування (Зеленський в останньому відео явно натякав на Тимошенко, коли говорив про політиків, які були проти закону про референдум, але потів у них вже є 5 питань на референдум – ред.). Але як це може трансформуватися в прем’єрство – загадка. Тим більше, що в цій якості вона повинна робити абсолютно протилежне тому, що робить Зеленський “.