Країна-агресорка Росія накопичує ракетний потенціал, аби здійснити масовану ракетну атаку по Україні. Попри величезний дефіцит ракет загарбники не збираються чекати до осені, тож підступна атака може статися будь-якої миті. У такий спосіб армія РФ хоче зірвати звільнення українських територій. Про це заявив представник Головного управління розвідки Міноборони Андрій Юсов.

“Росіяни не чекатимуть до вересня, а тим паче – до зими. Перед ворогом стоятиме завдання відтермінування, ускладнення, зриву звільнення українських територій нашими захисниками”, – розповів Юсов в ефірі 24 каналу.

За його словами, російські окупаційні війська будуть змушені використовувати і залишки ракетного озброєння, і нововиготовлені ракети для цих цілей і завдань.

“Наразі немає можливості чекати наступної зими, щоб повторити енергетичний тероризм. Вони теж розуміють, що найближчим часом будуть надзвичайно важливі події”, – підсумував представник ГУР МО Андрій Юсов.

Нещодавно представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов заявив, що країна-окупант Росія змінює тактику нанесення ракетних ударів. Окупанти провалили плани щодо енергетичного терору України взимку, і тепер намагатимуться бити по об’єктах, які є важливими для проведення контрнаступальної військової операції ЗСУ. Також Андрій Юсов підкреслив, що ворог поки що взяв паузу на накопичення ракет. Однак відновити той рівень запасів снарядів, який у них був до повномасштабної війни, російським окупантам не вдасться.

Секретар РНБО Олексій Данілов раніше заявив, що рішення про перехід у контрнаступ армії України ухвалить Генштаб ЗСУ. Все буде вирішуватися в останній момент. За словами Данілова, у Києва є декілька сценаріїв проведення військової операції.

“Я не знаю, з ким говорив CNN. У будь-якому випадку можу сказати, що кількість людей, які знають про наші плани на нашій території, вкрай обмежена. І я не думаю, що інформатор, який був на зв’язку з CNN, мав до цього якесь відношення”, – заявив Данілов в інтерв’ю німецькому каналу ARD.
За його словами, Україна знаходиться в постійному контакті зі своїми ключовими союзниками, такими, як США, Велика Британія, Німеччина і Польща.

“Дані для проведення тих чи інших операцій, чисельність підрозділів, хто причетний і в якому напрямку – це абсолютно секретна інформація. Якщо хтось думає, що він її має, можу лише привітати. Але я не знаю, звідки вони могли її взяти”, – сказав Данілов.

Журналісти Bloomberg опублікували матеріал, в якому йдеться про те, що ЗСУ можуть перейти в контрнаступ у травні. Передбачається, що сили оборони України будуть атакувати на декількох напрямках. Один зі співрозмовників агентства припустив спробу просування армії України на 30 кілометрів на Мелітопольському напрямку з метою встановлення вогневого контролю над “суходільним коридором” окупантів, який веде до Криму.

Автори матеріалу пояснюють, що ймовірний наступ може обернутися тисячними втратами та витратою великої кількості боєприпасів і обладнання через ешалонований захист Росії з мінних полів, ровів і бетонних протитанкових пірамід, побудованих взимку.

Своєю чергою представники оборонної сфери в ЄС не виключають, що контрнаступ ЗСУ почнеться до середини травня і буде відбуватися на декількох напрямках, частина з яких буде пастками. При цьому початок наступу необов’язково буде головним елементом операції, враховуючи, що Росія до нього готувалася.

При цьому союзники вже розробляють нові плани поставок, адже другий великий наступ може зажадати подальших широкомасштабних поставок західного фінансування, зброї і боєприпасів.