Українські захисники знищили СУ-25, 3 ударних російських вертольоти КА-52, 3 БПЛА типу «Орлан», 1 – типу «Мерлін» та 1 БПлА типу «Ланцет». 

 
Про це повідомляють у новому зведенні Генштабу ЗСУ. 

 
Окрім цього відомо, що авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала 8 ударів по районах зосередження противника, а також 3 удари по позиціях його зенітно-ракетних комплексів. 

Артилеристи та ракетники уразили пункт управління противника та 9 районів зосередження окупантів. 

В той же час у Генштабі ЗС України повідомляють, що протягом доби противник завдав 4 ракетних та 26 авіаційних ударів. Також здійснив понад 100 обстрілів із РСЗВ. 

Високою є загроза російських авіаційних та ракетних ударів на всій території України. 

Ворог, зазнаючи численних втрат, все ж не припиняє наступальних дій на Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. На Куп’янському, Запорізькому та Херсонському – обороняється. 

Підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів в районах населених пунктів Білогорівка Луганської області та Роздолівка, Красна Гора, Бахмут, Новобахмутівка, Красногорівка, Мар’їнка і Чарівне на Донеччині. 

Водночас росія вербує ув’язнених громадян України, яких було примусово вивезено до російських місць позбавлення волі. Зокрема, в Краснодарі відбувається активне вербування таких осіб до складу приватної військової компанії “вагнер”. Більшість українських ув’язнених не задоволені примусовою зміною становища та зневажливим ставленням до них російських ув’язнених. Найбільш активно закликають до участі у війні проти України людей, які відбувають покарання за тяжкі кримінальні злочини. 

З Каховки на Херсонщині окупанти вивозять медичне обладнання центральної міської лікарні до міста Генічеськ Херсонської області.  

Зазначимо, що за відкритою інформацією, окупанти посилюють своє угруповання на лівобережжі Херсонщини. Додаткову техніку туди не завозять, а в багатьох загарбників немає і бронежилетів. 

Як розповів військовий експерт Олег Жданов, за останньою інформацією, окупанти звозять особовий склад на Херсонський напрямок. Аналогічні дії можна зауважити і на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. 
Як вважає Жданов, російські загарбники побоюються потенційного контрнаступу ЗСУ на Мелітополь. Тому у такий спосіб вони посилюють можливості для власної оборони. 

Вони дуже бояться, що ми почнемо наступ на Мелітополь. Тому посилюють угруповання біля Токмака, Мелітополя, Василівки та намагаються будувати лінію оборони. А навколо Мелітополя пробують зробити укріпрайон,  – зауважив Жданов. 

На основі цієї відкритої інформації, як припускає Жданов, можна стверджувати, що окупанти більше готуються до оборони, ніж до проведення наступальних операцій. 

Попри це, росіяни спробували провести наступальні дії на 3 ділянках на Запорізькому напрямку. Щоправда, як зазначив Жданов, це було схоже на розвідку боєм. На одній з ділянок вони кинули 2 взводи – українські військову одразу ж спалили ворожу БМП. На інших двох напрямках окупанти взагалі йшли пішки. 
 
Подібну думку висловив і військовий аналітик Олексій Гетьман. За його словами, активізація окупантів на Запорізькому напрямку – це скоріше розвідка боєм. 

“Тому вони спробували подивитися, наскільки все гаразд у ЗСУ біля Запоріжжя, вони зробили кілька атак, нічого в них не вийшло. І знову ж таки, поки триває окопна війна”, — підсумував Гетьман. 

Гетьман також оцінив перспективи нового наступу російської армії, про який зараз так багато пишуть у пресі. 

“Коли йдеться, що буде наступ у лютому і наприкінці весни — це два різні наступи, які готує РФ. Вони хотіли із півдня через Запоріжжя вийти до міста Дніпро. І те саме зробити з півночі через Харків і Полтаву — вийти до міста Дніпро, щоб наше угруповання на лівому березі потрапило у велике серйозне оточення”, – зазначив він.