Генеральний прокурор України Ірина Венедиктова в інтерв’ю “Українській правді” заявила, що президент Володимир Зеленський, представляючи її кандидатуру на пост на затвердження Верховної Ради, не ставив їй ніяких умов.

Відповідаючи на питання журналіста, чи дійсно її призначили на посаду генпрокурора, щоб посадити екс-президента України Петра Порошенка, Венедиктова відповіла:

“Я так розумію, що суспільство якраз саме так і сприймає мене. Більш того, я чомусь вже вважаю, що і Петро Олексійович сприймає моє призначення теж саме так. Тому що досвід наших “взаємин”, якщо можна так сказати, коли я була тимчасово виконуючим обов’язки директора Державного бюро розслідувань, як раз на такі думки і наводить “.

Вона підкреслила, що коли Зеленський підписував подання, прізвище Порошенка він не згадував.

За інформацією Державного бюро розслідувань, станом на кінець листопада 2019 року екс-президент фігурував в 13 кримінальних справах. Серед іншого проти Порошенка відкрито кримінальне провадження за фактом переходу українських кораблів через Керченську протоку, що “призвело до ескалації конфлікту з Росією і введенню воєнного стану в Україні з метою можливої ​​узурпації влади”; а також за фактом “захоплення державної влади” – за те, що він вніс подання на призначення Володимира Гройсмана прем’єр-міністром “при відсутності коаліції в парламенті”.