До кінця нинішнього року, коли в Україні заплановано підвищення мінімальної заробітної плати й виплат деяким категоріями пенсіонерів, зарплати вчителям зростуть на 9%. Про це розповів міністр освіти й науки Сергій Шкарлет.

Міністр освіти Сергій Шкарлет заявив, що зарплати викладачів в Україні можливо підвищити до 4 тисяч доларів, проте отримувати їх зможуть не всі. Водночас зарплати вчителі також піднімуться на 10% цього року, і на стільки ж – наступного року.

Також очільник МОН запевнив, що кожен вчитель має можливість заробити додатково 20% до окладу. Для цього треба пройти сертифікацію. Так, у 2021 році на сертифікацію подалося 1800 людей.

“Звичайно, їх подається не так багато, але з кожним роком кількість бажаючих зростає”, — заявивши Шкарлет і нагадав, що в минулому році бажаючих пройти сертифікацію було більше дев’яти сотень.

Глава Міносвіти зазначив, що коли відбудеться таке підвищення зарплат, то це стане “точкою перезавантаження вищої освіти”.

Сергій Шкарлет розповів, що після запущення “Президентського університету” найкращі викладачі будуть отримувати 4 тисячі доларів. Але така зарплата буде не для всіх.
Також міністр освіти зазначив, що в 2021 році повинні провести два підвищення зарплат для педагогів. Так, перше відбулося в січні, тоді оклади виросли на 20%. А друге підвищення проведуть у грудні, воно складе 9%.

Тому за 2021 рік буде підвищення майже на 30%. На 2022 рік очікується підвищення на кінець року – приблизно на 10%,– заявив Шкарлет.

Нагадаємо, 19 жовтня 2020 року стало відомо, що українських педагогів у 2021 році очікує підвищення зарплати у січні й в липні.

Оплата їх праці з липня наступного року повинна зрости на 30%. Такі зміни були передбачені внесеннями до законопроекту Про державний бюджет України на наступний рік.
У січні 2021 року керівник уряду Денис Шмигаль говорив про виділення в нинішньому році на зарплати вчителям близько 100 мільярдів гривень.