Незаслужено непомітно вчора пройшли повз інформпростір дня результати опитування політичних настроїв в Україні, проведеного центром “Соціальний моніторинг”. На це звернули увагу журналісти “Клименко-Тайм”.

Дослідження проводилося вже в цьому році, з 15 по 25 січня.

За партіями маємо наступний результат:

“ОПЗЖ” – 22,6%;
“Слуга народу” – 20,7%;
“Євросолідарність” – 15,6%;
“Батьківщина” – 11,3%;
“Сила і честь” – 4,9%;
“Радикальна партія Олега Ляшка” – 3,8%.

Кандидати в президенти:

Володимир Зеленський – 24,8%;
Юрій Бойко – 18,4%;
Петро Порошенко – 15,6%;
Юлія Тимошенко – 11,1%;
Ігор Смешко – 6,2%;
Олег Ляшко – 3,9%;
Володимир Гройсман – 3,4%;
Олег Тягнибок – 2,2%;
Віталій Кличко – 1,9%;
Андрій Білецький – 1%;
Арсеній Яценюк – 0,8%.

“Клименки” опублікували пару висновків про результати дослідження:

1) “ОПЗЖ” на рівні статистичної похибки лідирує і останнім часом все частіше світиться на першому місці в різних рейтингах соціологів. В ОП з цього приводу вже включали антикриз, розповідаючи, що рейтинги куплені. Ми такими звинуваченнями кидатися без доказів не звикли, але остання історія зі зникненням з рейтингів КМІСу Ляшка і правда викликає питання.

2) Спадний тренд в рейтингу партії “Слуга народу” триває. Як би, знову ж таки, в ОП не прагнули представити опитування замовними – в падіння рейтингу політсили президента повірити все ж не важко. Цікаво як відіб’ється (і чи позначиться) на рейтингу “СН” вигнання з фракції Олександра Дубінського. Динаміка частково буде показником і його особистих електоральних перспектив.

3) У рейтингу президентів відсутній Віктор Медведчук. Тобто “ОПЗЖ” представляє лише один кандидат – Юрій Бойко. Що важливо, так як у багатьох останніх опитуваннях Медведчук таки був присутній. І ось він результат – Порошенко вже на третьому місці.

4) У рейтинги вперто продовжують вставляти екс-прем’єрів Яценюка і Гройсмана, пов’язаних з Рінатом Ахметовим. Все ж є надія, що на наступних виборах, незважаючи на всі старання, народ покаже цим двом суб’єктам в черговий раз на вихід і вже з кінцями відправить на звалище історії.