На Україну знову масово лізуть з Півночі російські ДРГ. Так за повідомленнями ЗМІ, на Чернігівщині одна з диверсійно-розвідувальних груп здійснила напад на українських прикордонників.

Це не перший напад ДРГ на півночі. Більшість з них нейтралізують наші захисники. Однак цього разу, на жаль, не обійшлося без втрат.

«ДРГ зачистила бліндаж і вийшла. У нас є втрати: 2 ДПСУшники — 200, 1 ДПСУшник у полоні, 1 боєць загинув», — йдеться в повідомленні.

Крім того, росіяни забрали рації, а нашим захисникам вдалося перепрошити їх лише через 12 годин.

Зазначається, що основним завданням диверсантів є виявлення місць розташування Сил оборони України, вони також відкривають вогонь по автомобілях, що рухаються у прикордонних районах.

За словами, командувача Об’єднаних Сил ЗС України генерал-лейтенанта Сергія Наєва, мета диверсійно-розвідувальних груп — провести розвідку наших позицій, нанести ураження військовим, або навіть цивільним обʼєктам.

«Це професійно навчені військовослужбовці сил спеціальних операцій та головного розвідувального управління гш рф, тому ми маємо завжди бути напоготові», — сказав він.

Нагадаємо, що командувач Об’єднаних сил ЗСУ Сергій Наєв напередодні попереджав, що війна РФ проти України може знову вийти за межі Сходу і Півдня нашої країни, якщо Росія продовжить нарощувати виробництво озброєнь і технологічно вдосконалюватися за допомогою своїх союзників, а Україна відчуватиме зменшення допомоги з боку партнерів.

«Ми розуміємо, що зараз відбувається війна ресурсів. Російська Федерація отримує свої ресурси за допомогою Вісі зла – це Північна Корея, це Іран. А ми за допомогою наших партнерів, отримуючи від них засоби протиповітряної оборони, протистоїмо Російській Федерації їхніми ресурсами. Треба розуміти, що скорочення допомоги дійсно вдарить по нашій обороноздатності», — розповів Сергій Наєв.

Наєв попередив, що, якщо Росія продовжить нарощувати виробництво озброєнь і технологічно вдосконалюватися за допомогою своїх союзників, війна може знову вийти за межі Сходу і Півдня.

«Ми готуємося до цього. Ми будуємо оборону, ставимо міни, тренуємо наші війська», — сказав командувач.