Екс-виконувач обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, яка нещодавно закрила свої громадські організації в Україні, покинула країну і полетіла в США.

Про це “Стране” заявив глава Асоціації психіатрів України, директор Українсько-американського бюро захисту прав людини Семен Глузман.

“За моєю інформацією сьогодні Супрун полетіла в США. Незрозуміло – на час або “з кінцями”. Якщо врахувати її “підготовчу роботу” (в тому числі закриття пов’язаних з нею контор), можна припустити другий варіант. І це, звичайно, дуже шкода , так як в цьому випадку ніякої відповідальності за “реформу” медицини, а це значить, що в Україні можна робити все що завгодно без будь-якої відповідальності “, – сказав Глузман.

За його словами, Супрун була призначена в своєму час на посаду в.о. голови МОЗ з ініціативи президента Петра Порошенка

“Але вона ж з’явилася в Україні не просто так. Її Порошенко” добровільно “призначив, що мені особисто підтверджував екс-генпрокурор Луценко і американські дипломати. Отже, і шукати зацікавлених в її відбутті з України потрібно шукати в тому ж оточенні”, – заявив він.

Як відзначають в телеграм-каналі “Легітимний live”: колишня міністр охорони здоров’я України Уляна Супрун разом з її чоловіком в грудні Уляна і Марком закрили три: громадські організації “Захист патріотів”, “Пейтріот дефенс” і “Київський культурний клуб” з невідомих причин.

Втім, в Україні як і раніше функціонують інші проекти: громадська організація “Арк.юей”, яка займається “ментальним і психічним здоров’ям українців” і продюсерський центр “Вавилон-13”, що знімає пропагандистські фільми під виглядом документальних. Так що, незважаючи на оголошене згортання Супрун активності в Facebook, повністю з України вона не піде.

Колеги повідомляють, що Супрун буде курирувати політичний проект “Сенцов”, який будуть розкручувати як противагу “старим елітам”. Правда відзначимо, що електоральний ресурс такого проекту обмежений – загальнонаціональним лідером режисерові важко буде стати з огляду на те, що його не сприймуть на південному сході. Партія Сенцова стане конкурентом за електорат Порошенка і його політсили.

Відзначимо, раніше ми писали про те, що колишня в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун 1 січня 2021 року на своїй сторінці в Facebook заявила, що це її остання публікація в соцмережі.

“У перший день Нового року публікую на своїй сторінці в Facebook останній пост. І хочу дати вам останню пораду. Українці – непереможні. Конфліктуйте і не робіть компромісів зі злом. Думайте про суспільство і країну, а не тільки про себе. Приймайте рішення так, ніби цього більше ні від кого чекати. Візьміть відповідальність за все, що відбувається навколо, і не чекайте, що це зробить хтось інший “, – заявила Супрун.

Вона натякнула на можливе повернення, написавши: “Якщо маєш сміливість прощатися, завжди будеш мати надію на зустріч”.

Свій пост Супрун супроводила картинкою з написом “The End”.