США викрили сигнали того, що президент РФ продовжує сподіватися на перемогу у російсько-українській війні. Зауважується, що припинення вогню буде вигідним лише для країни-агресора.

Аналітики вказують, що вимоги Росії щодо «нейтралітету» України і мораторію на розширення НАТО завжди були ключовими причинами вторгнення Путіна до України. Будь-який акт щодо цих вимог означав би стратегічний та риторичний відступ Путіна, на який він ймовірно не здатен наразі.

Росія наполягає на тому, щоб Україна змінила свою Конституцію та виключила обов’язок набуття членства в НАТО. Також вимагається, щоб Україна не приєднувалася до Європейського Союзу. Однак російські офіційні особи продовжують підкреслювати, що максималістські цілі Путіна можуть включати анексію окупованих українських територій або додаткові територіальні завоювання в Україні.

Американські експерти вважають, що мирні переговори між Україною та Росією найближчим часом не мають сенсу. Таким чином, США розглядають таємний план дій проти Путіна, в якому Україна бере участь.

The Washington Post повідомляє, що новий план відрізняється від торішнього напрямку, коли США та їх союзники посилали тренерів та сучасну техніку з метою швидкого відтіснення російських військ. Зараз ідея полягає в тому, щоб Україна утримувала свої позиції на полі бою, але стала значно сильнішою до кінця 2024 року.

Плани США входять в рамки багатосторонніх зусиль майже трьох десятків країн, які обіцяють Україні довгострокову безпекову та економічну підтримку. Кожна сторона готує документ, в якому викладені її конкретні зобов’язання на період до десяти років у майбутньому. Цей план розглядається як демонстрація непохитної рішучості стосовно Росії та намір підтримати Україну в утриманні своїх територій.

«Цієї весни адміністрація сподівається оприлюднити свої власні 10-річні зобов’язання, над якими зараз працює Державний департамент з благословення Білого дому — за умови, що запит президента Байдена на додаткове фінансування України в розмірі 61 мільярд доларів буде схвалений непоступливим Конгресом», — пише видання.