Не дивуюсь, що існують люди, які не розуміють значення тих чи інших слів. Але дивуюсь, коли такі люди пишуть закони/книжки/підручники. Це біда, насправді. Так розпочав свій допис у Фейсбук Ігор Кондратюк.

Пан Рєзніков мав би прочитати значення слова “колаборант”, щоб зрозуміти, що це слово є дефініцією (визначенням, означенням, тлумаченням, роз’ясненням) людей, які свідомо співпрацюють з окупантом. Якщо не ввести таке поняття у закон про деокупацію Донбасу та Криму, то цим законом можна буде, вибачте, підтертися. І покарання покидькам, які підтримали російський срач на українських землях – не настане. “Колаборант” – міжнародний термін, інші поняття всілякі європейські інстанції не зрозуміють. І “ображені” українським правосуддям (хоча з 2014го скільки чоловік засуджено за посягання на територіальну цілісність? Мізер!!!) гауйляйтери рашизму легко виграють європейські суди, ще й відшкодування. Не з кишені Рєзнікова чи З., а з нашої з вами… Маленькі нерозумні “слуги” продовжують бавитися у дорослі ігри, які потребують розуму, чесності та рішучості. Печалька – зазначив Ігор Кондратюк, відреагувавши на слова Резнікова, який напередодні заявив, що влада відмовилася від використання терміну «колаборант» в контексті деокупації Донбасу і Криму.

За його словами, в розробленому проєкті закону Про державну політику перехідного періоду поняття «колаборант» не використовували, оскільки воно має спірне значення і носить негативну конотацію.

«Ми для себе прийняли рішення відмовитися від слова „колаборант“… У своїй більшості люди на окупованій території заручники, тому ми пропонуємо ввести градацію співпраці з окупаційними режимами, щоб була можливість чітко розрізняти», — цитує Інтерфакс-Україна заяву віцепрем’єра.

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій розробило проєкт закону Про державну політику перехідного періоду. Наразі він проходить етап громадського обговорення.

Сам же Ігор Кондратюк постійно виступає проти московських окупантів та колони Кремля в Україн. Раніше популярний продюсер заявляв:

Вкотре повторюю: з березня 2014го я підтримую боротьбу з Росією – безмозглим божевільним підступним зухвалим агресором з ядерною зброєю – на усіх фронтах. І повний розрив політичних відносин (окрім дипломатичних за участі країн G7, країн ядерного клубу, ЄС)). І заборону вести будь-які відносини з агресором на усіх рівнях. І заборону співпраці в тому числі на культурному фронті: музика, кіно, телебачення. Якби з 2014-го року ВР та Президент підготували повну законодавчу базу, і ввели її в дію, зараз би не було таких маргінальних проросійських (тобто – колабораціоністських!) політичних утворень, як “опзж” і “партія шарія”. І жоден посібник агресора не міг би вільно на своєму літаку літати на чай з Х@йлом. Якщо нинішні ВР та Президент будуть продовжувати жувати, як і попередники, вибачте, соплі, то вчорашня заборона повернеться бумерангом, і призведе до зворотного ефекту: телеканали друзів РФ піднімуть рейтинг, а “псевдознавець фашизму” Рабинович буде продовжувати нести свою словесну хурделицю на вуха своїх безграмотних виборців. Боротися з агресором потрібно системно і щодня. Лише тоді Україна та її громадяни переможуть зовнішнього агресора та його п’яту колону в Україні!

І хоч про це Кондратюк сказав раніше, українці продовжують поширювати його допис та коментувати його влучну думку. Адже не важливо, чи 25 хвилин тому чи 30 хвилин тому – ця тема постійно буде актуальною.