Бойові дії за Харків та його околиці під час повномасштабного вторгнення російських військ в Україну тривали з 24 лютого 2022 року до 11 вересня 2022 року. ЗСУ вдалося вибити їх із області, але загарбники все ще мають плани на цю область. 

Про це в ефірі одного з українських каналів розповів детальніше військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор Роман Світан. 

Полковник запасу ЗСУ зазначив, що російські війська пригнали величезну кількість техніки та особового складу на Лиманському напрямку. Окупанти планують захопити Лиман Донецької області та звідти рушити на Куп’янськ у Харківській області. 

Підписуйтесь на телеграм – всі новини там, а ми продовжуємо 

“Росіяни намагаються наступати у бік Лимана, вони хочуть його окупувати і видавити наші війська за Сіверський Донець. Потім піти на Харківський напрямок – у Куп’янськ. Це їхнє стратегічне завдання. Підійшла важка техніка в районі Кремінної, а земля підсохла і дозволяє їй пересуватися. Вони вже отримали техніку та безліч снарядів. Тому найближчими днями підуть у наступ на Лиман”, – розповів Роман Світан. 

Роман Світан уточнив, що наступ спробують здійснити до 9 травня. Наступальні дії відбудуться з боку Кремінної, спочатку на Білогорівку та на Лиман через Торське, а потім якщо вийде – на Куп’янськ в Харківській області. Угруповання російських військ зараз стоїть у лісах і чекає на команди. 

Водночас військовий експерт зазначив, що там також повно українських захисників, які готові до атаки росіян.