У Києві 10 березня поховали наймолодшого Героя України Дмитра “Да Вінчі” Коцюбайла. Сотні людей зібралися на Майдані Незалежності, щоб провести в останню путь захисника.

Віддати останню шану Герою прийшли президент Володимир Зеленський, головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, очільник Головного управління розвідки Кирило Буданов, міністр оборони Олексій Резніков, прем’єр-міністерка Фінляндії Санна Марін та тисячі українців.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний став навколішки перед рідними Героя – коханою та матір’ю Дмитра Коцюбайла. Головнокомандувач також написав зворушливий пост, присвячений “Да Вінчі.

Президент також передав матері “Да Вінчі” Оксані Коцюбайло відзнаку “Хрест бойових заслуг”, якою посмертно удостоєно її сина.

Як стало відомо, “Да Вінчі” загинув під Бахмутом під час ворожого обстрілу. Відомі військові фотографи розповіли, що стали свідками обстрілу, внаслідок якого загинув Дмитро Коцюбайло:

“Це сталося у нас на очах. Обстріл. Ти сказав нам залишитись в укритті. Вибухи, багато вибухів. За хвилину крики: Медика! Медика! Да Вінчі! Ми до останнього вірили. Ми до останнього молились. Ти був самим сміливим, самим відчайдушним із всіх, кого ми знали. Ти здавався безсмертним. До кінця днів ми пишатимемось, що знали тебе. Герої не вмирають”.