ЗСУ перейшли в наступ і звільнили кілька населених пунктів у Луганській області.

Українські військові досягли успіхів на кордоні Харківщини з Луганською областю. До тимчасово захопленого Сватового вороги підтягують резерви, кажуть українські аеророзвідники. На північ від українських воїнів вдалося відвоювати в окупантів трохи української Луганщини.

У бік автодороги Куп’янськ-Сватове українські військові зазвичай вирушають ще в темряві, щоб дістатися ближче до передової на світанку.

«Вони ж у темряві не стрілятимуть. Зараз трохи розцвіло, дрони вже вилетіли їх, тож вони зараз працюватимуть», — повідомляє військовослужбовець-аеророзвідник ЗСУ «Борода» для “ТСН”.

«Борода», ніби знав, про що каже, вже за кілька хвилин після десантування з бронетранспортера, у бік села полетіли важкі російські снаряди — спочатку мінометів, а далі й артилерія. До самого вечора фронт не замовкає.

Українські фронтові аеророзвідники свідомо виїжджають якомога ближче до ворога, щоби виявити ворожу арту. Днями, піднявши на кілька сотень метрів свого птаха, аеророзвідники побачили, як до окупованого Сватового заходила колона важкої ворожої техніки. Напередодні у найпередовішої виявили скупчення ще й їхньої піхоти.

«Полетіли туди, побачили збирання піхоти. Відпрацювали трохи за ними. Командир там сказав: «Пацани, а ми зірвали наступ трохи», — каже військовослужбовець-аеророзвідник ЗСУ «Слива».

Але найголовніше для них, зізнаються аеророзвідники, підтримати – «очима» з неба свою піхоту. Аеророзвідники стверджують: «пташки» у сучасній війні мають висіти у небі цілодобово. Коли координати є, щоби допомогти піхоті, приєднується українська артилерія.

Уздовж автотраси на Сватовому зараз проходить передова. Хоча для звільнення райцентру на Луганщині ще доведеться докласти чимало зусиль, рухатися в тому напрямку українські військові не припиняють.

«Новоселівку взяли. Трохи далі там Кузимівку, або як там – теж зайшли. А праворуч там, зліва, лісопосадка є – і там вони сидять», – розповідає командир танка 92 ОМБр «Фізрук».

Також патріоти в окупованому Луганську передали нові послання російським загарбникам. Ворогу нагадали, що Збройні сили України вже близькі, і звільнення Луганщини відбудеться зовсім скоро.

Про це 11 березня розповіли в українському русі спротиву “Жовта стрічка”. “З кожним днем нас стає все більше, і в цій боротьбі за нашу свободу ми йтимемо до кінця”, – йдеться в публікації.

Партизани запевнили, що зупиняться лише тоді, коли останній окупант буде вигнаний із української землі.

Нові графіті, плакати та жовті стрічки активістів нагадують загарбникам, що звільнення окупованої Луганщини вже близько.

У “Жовтій стрічці” також закликали українців підтримати рух національного спротиву.

До слова, героїчна оборона Бахмута Донецької області підрозділами Збройних сил України не дає російським окупантам просуватися вперед, заявив командувач Сухопутними військами, генерал-полковник Олександр Сирський.

За його словами, тим самим Україна має можливість виграти час для підготовки весняного контрнаступу, передає прес-служба Сухопутних військ ЗСУ.

“Для оборони Бахмута залучені сили і ресурси, які не дають противнику реалізувати свій задум, ламають його плани і змушують відмовитися від просування вперед”, — підкреслив генерал-полковник.

Він упевнений в тому, що справжні герої зараз – це захисники, які на своїх плечах тримають Східний фронт, і “не шкодуючи ні себе, ні ворогів завдають йому максимальних втрат”.

“Необхідно виграти час для накопичення резервів і початку весняного контрнаступу, який вже не за горами”, — пояснив командувач Сухопутними військами.