Після зустрічі президента США Джо Байдена і лідера Китаю Сі Цзіньпіна стануть зрозумілі основні терміни, коли завершиться війна в Україні. Ця зустріч має відбутися у листопаді в Сан-Франциско.

Таку думку висловив політичний експерт і керівник Центру громадської аналітики «Вежа» Валерій Клочок в інтерв’ю одному українському ваданню. Після цієї зустрічі можна буде говорити про конкретні часові проміжки завершення війни в нашій державі.

«Усе буде визначено під час переговорів Сі Цзіньпіна та Джозефа Байдена в листопаді у Сан-Франциско. Активність росіян та проведені ними ядерні тренування – це підготовка до цього саміту. Ця зустріч лідерів США та Китаю буде проміжною, але під час неї будуть визначати, коли і як це буде завершено. Саме після цього саміту можна буде говорити про більш конкретні часові проміжки та те, на які позиції ми виходимо», – зазначив Клочок.

За його словами, є два варіанти, як у подальшому можуть розвиватися події після цієї зустрічі. Перший можливий варіант передбачає, що гаряча фаза може припинитися до Нового року, після чого буде вихід на переговори.

«Оскільки Зеленський категорично проти зустрічі з Путіним, є варіант, що Росію і Україну до цього переговорного процесу не допустять взагалі. Фактично може бути так само, як із зерновою угодою, коли переговори велися через третю сторону», – сказав експерт.

Проте так може бути за умови, що російський диктатор Володимир Путін номінально чи формально живий.

«Але якщо, наприклад, влада Росії, а саме група Патрушева отримує сигнал про те, що вони залишаються при владі, прибирають Путіна і далі керують Росією в тому ж форматі, санкції знімають, але натомість вони мають припинити війну, можуть бути спірні території, аби РФ пристойно виглядала, тоді можна буде говорити про тривалий перехідний період, упродовж якого може передаватися територія, підписуватися певні документи. І цей період може зайняти не один рік, але гарячої фази війни не буде», – спрогнозував експерт.

Він додав, що у другому сценарії завершення війни зацікавлений Захід, тому що на нього навалилося багато проблем. Дуже сильно на цю ситуацію впливає те, що зараз відбувається на Близькому Сході. Крім цього, Європа не встигає виробляти снаряди та боєприпаси у достатній кількості. За словами експерта, така ж ситуація зараз і в Росії, країна-агресорка побігла до Північної Кореї саме через снарядний голод.