Президент України Володимир Зеленський вважає, що Верховна Рада не погодилася розглядати президентський законопроект про імпічмент, бо нардепи не хочуть його відпускати.

Про це він розповів під час бесіди в Брюсселі.

Глава держави також пояснив причини: "Ми протягом двох тижнів, якщо не помиляюся, подали до Верховної Ради десять законопроектів, або поправок, або законопроектів, так, десять – нічого не було ухвалено. Ну що ми можемо говорити про парламент. Я впевнений, там є люди, там є фахівці. Але це бунт більшості в парламенті, які не хочуть працювати, які вже займаються політичною рекламою".

За словами президента, нардепам все одно будуть чергові або позачергові вибори, 31 жовтня або 21 липня.

"Вони всі займаються політичною рекламою. Тому я так розумію, що вони не приймають закони, які чекала Україна вже 28 років. Наприклад, зняття недоторканності, це все в ваших руках, закон про імпічмент, це все в ваших руках. Це стосується президента, прийміть закон", – додав він.

Додамо, що на позачергових виборах у Верховну Раду 21 липня до парламенту потрапляють п’ять партій: "Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя", "Європейська солідарність", "Батьківщина" та "Голос".

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи "Рейтинг" за період з 29 травня по 3 червня.

Список партій очолює президентська партія "Слуга народу", яку готова підтримати майже половина виборців – 48,2% серед тих, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями.

Згідно з опитуванням, п’ятивідсотковий прохідний бар’єр також долають "Опозиційна платформа – За життя" – 10,7%, "Європейська Солідарність" – 7,8%, "Батьківщина" – 6,9% і партія "Голос" – 5,6%.

Партії "Сила і честь" з 4.3% та "Громадянська позиція" 3% також мають шанси потрапити у парламент, якщо врахувати статистична похибку дослідження у 2,2%.

Всього по Україні було опитано 2000 респондентів віком від 18 років методом особистого інтерв’ю. Вибірка репрезентативна для всієї України.

Відзначимо, що половина опитаних соціологами українців задоволені діяльністю новообраного президента Володимира Зеленського, 11% – протилежної думки.

Згідно даних дослідження, 23% опитаних "цілком задоволені", а 27% – "скоріше задоволені". При цьому 39% респондентів ще не змогли оцінити роботу новообраного глави держави.

Діяльністю колишнього президента Петра Порошенка задоволені 16% опитаних, понад 80% – не задоволені.

Діяльністю очільника уряду Володимира Гройсмана задоволені 19%, не задоволені – 76%. Роботою Верховної Ради не задоволені більше 90% опитаних.