ЗСУ готують новий контрнаступ під Харковом, вважає Марк Фейгін. Існують усі докази та ознаки того, що ЗСУ готують новий контрнаступ на Харківському напрямку. Таку думку в ефірі телеканалу “Україна 24” висловив російський опозиціонер Марк Фейгін. 

Начебто західне озброєння намагаються дислокувати саме в районі Харкова, бо, мабуть, якісь плани з контрнаступу ЗСУ є. Москва і Генштаб російський, мабуть, теж знають про ці плани, – повідомив він. 

Що стосується активізації ЗС РФ на цьому напрямку, то, вважає Фейгін, воно не має на меті захопити Харків. У Москві чудово розуміють, що ця місія для них зараз нездійсненна. 

Я схильний думати, що для Харкова, для його штурму нового масштабного сил недостатньо, – зазначив опозиціонер. 

Він нагадав, що основні сили росіяни сконцентрували на північнодонецькій-лисичанській ділянці. Швидше за все, вважає Фейгін, війська Путіна активнічать у Харкові, щоб відвернути ЗСУ від наступу на Херсонщині. 

“Коли захворіла голова, треба вдарити по нозі. Один біль перекриває інший. Якщо треба буде обороняти Харків, то не до Херсона. Я більше схильний цьому вірити. Якщо 60 днів беруть Сєверодонецьк, то скільки братимуть Харків. Це самогубно для Кремля”, – розповів експерт. 

Він уточнив, що зараз у ЗС РФ два основні завдання: не допустити контрнаступу ЗСУ на Півдні та завершити захоплення Донбасу, вийшовши на адміністративний кордон регіону. Такої великої військової операції, як взяття Харкова, їм не потягнути.

Також, слід зазначити, що обстріл Харкова значно посилився, бо українські військові практично дійшли до держкордону. Окупанти намагаються докласти максимум зусиль, щоб зупинити контрнаступ ЗСУ. Проте область поступово звільняється з російських загарбників.

Про це повідомила заступник Міністра оборони України Ганна Маляр в ефірі національного телемарафону. За її словами, обстріли Харкова пов’язані зі спробами росіян зупинити контрнаступ українських захисників у напрямку державного кордону.

“Залишилося трохи Збройним силам України, щоб вийти на державний кордон у Харківській області. Як Харків, так і область було переможно звільнено від ворога”, – сказала Маляр.

За словами радника голови ОП, є реальна загроза Харкову.

Справа в тому, що на кордоні в Білгородській області зібрано пристойну збірну російську солянку, десь 5-7 БТГ, які, перебуваючи на цьому напрямку, можуть завдати Харкову великих неприємностей. Вони не візьмуть місто, але просунуться ближче, поставити місто під загрозу масованих ударів артилерією вони можуть, – наголосив Арестович.

Крім того, за його словами, Росія тримає на цьому напрямі кілька штурмовиків та гелікоптерів.

Тому Харків знову став прифронтовим містом. Він не надто переставав ним бути, але був період, коли ми вийшли до кордону, рушили на Печенізьке водосховище, але зараз ми відкотилися, і по Харкову б’ють польовою артилерією, і ця ситуація може погіршитися, – додав радник.

Полковник запасу Олег Жданов в ефірі програми “ТСН” висловив думку щодо розмов про можливий наступ окупаційних військ на Харків, який і так регулярно обстрілюють. Телеведучий поцікавився, наскільки високою є ймовірність того, що армія загарбників спробує висуватися на Харківський напрямок. На це питання військовий експерт відповів, що жодного наступу на Харків не відбудеться як мінімум найближчим часом: 

“Бо це все, на що здатні російські сили на сьогодні. Вони трохи підібрали резерву, і лише змогли нас трохи відсунути від державного кордону”.

Далі досвідчений військовий зазначив: “На жаль, так, справді, артилерія може діставати до околиць міста. Але на подальше просування навряд чи варто очікувати”. Полковник запасу ЗСУ пояснив, що Харків – це обманний маневр, який вигаданий для того, щоб військове керівництво країни було вимушене перекинути частину військ зі східного напрямку на Харківське.