Президент Росії Володимир Путін і глава німецького уряду Ангела Меркель вже другий день поспіль поспілкувалися телефоном. Сьогодні мова йшла про міграційну кризу на кордоні з Білоруссю, а конфлікт на Донбасі.

Як повідомляє пресслужба німецького канцлера, Меркель закликала очільника Росії до переговорів щодо урегулювання конфлікту.

“Канцлер торкнулася питання ситуації біля кордонів та на сході України та закликала президента Росії просувати переговори в нормандському форматі для виконання мінських домовленостей про мирне врегулювання конфлікту”, – йдеться в прес-релізі.

До нормандського формату переговорів входять чотири сторони: Україна, Німеччина, Франція та Росія. Наразі проведення нового саміту лідерів чотирьох країн блокується Росією, передає РБК-Україна.

Франція і Німеччина пропонували провести нормандську зустріч на рівні міністрів сьогодні, 11 листопада. Однак Росія виступила проти. Її не влаштував проект підсумкового документу.

Крім того, Меркель та Путін знову обговорили ситуацію з мігрантами на польсько-білоруському кордоні. Німецький лідер наголосила, що причиною цієї кризи став білоруський режим Олександра Лукашенка, який “використовує беззахисних людей в гібридній атаці на ЄС”

А що пишуть у Путіна?

Щодо міграційної кризи на кордоні з Білоруссю, Путін, як і в попередній розмові, наполягав на прямих контактах Мінська і ЄС, який, як відомо, не визнає Александра Лукашенка легітимним президентом, заявляючи про фальсифікацію виборів у серпні 2020 року.

“Володимир Путін висловився за відновлення контактів між державами ЄС і Білоруссю з метою вирішення цієї проблеми”, – заявила пресслужба Кремля.

У Кремлі також заявили, що Путін звернув увагу Меркель “на деструктивну політику Києва, який все більше робить ставку на силові методи, в тому числі використовуючи у порушення мінського Комплексу заходів ударні безпілотні апарати”.

Крім того, Путін поскаржився на “дестабілізуючий та небезпечний характер провокаційної активності” збройних сил США та інших країн НАТО в Чорному морі.

А, можливо, що президент Російської Федерації за допомогою мігрантської кризи вирішує питання поглинання Білорусі та створення єдиної держави? Після цього його зусилля буде перекинуто на Україну.

Таку думку на телеканалі “Україна 24” озвучив позаштатний радник керівника Офісу президента Олексій Арестович.

Так, використовуючи нелегальних мігрантів, РФ створює в Білорусі істерію і примушує керівництво країни до необдуманих вчинків, таких як визнання анексованого Криму російською територією.

“Плюс ядерні бомбардувальники патрулюватимуть…уявляєте картинку для НАТО? З одного боку мігранти штурмують кордони і над цим усім літають ядерні бомбардувальники”, — каже Арестович.

Він вважає, що таким чином РФ тисне на країни ЄС і НАТО, а після вирішення білоруського питання Росія розпочне дії проти України.

“Подальші зусилля будуть спрямовані проти України. Яку форму та засоби вони оберуть – не знаю. Мені здається, що вся ця історія може бути певним відволікаючим моментом перед тим, як основні зусилля спрямувати проти України”, — зазначив він.

Як ми вже зазначили, Меркель й Путін спілкуються вже другий день поспіль. Вчора, 10 листопада, Меркель подзвонила Путіну  щодо ситуації на білорусько-польському кордоні, аби попросити його вплинути на ситуацію.