Спершу Росія претендувала на Крим. Потім — на територіальні води навколо півострова. Зараз — на всю Керченську протоку. Це порушує двосторонню угоду з Україною про співпрацю у використанні Азовського моря від 2003 року, — каже спеціальний представник Держдепартаменту США по Україні 53-річний Курт Волкер під час брифінгу в Брюсселі 17 грудня, повідомляє Gazeta.ua.

— Росія обстріляла українські кораблі в міжнародних водах і взяла в полон моряків. Висувають їм звинувачення, відповідно до російського законодавства. Це суперечить всім міжнародним нормам. Моряки виконували свої обов'язки і підпадають під закони воєнного часу. Вони є військовополоненими.

На прохання США, Німеччини і Євросоюзу звільнити українських моряків Росія сказала "ні".

За дії РФ в Азовському морі мають бути додаткові санкції. Ця ідея має прихильників на Заході. Не здивуюся, якщо їх впровадять протягом місяця чи двох.

Також найближчими місяцями США оголосять про початок нових поставок зброї для України. У нас є можливість продати додаткове обладнання.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

18 грудня Курт Волкер прибув із дводенним візитом до Києва. Мав переговори з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм, керівниками парламентських фракцій, міністром оборони Степаном Полтораком, президентом Петром Порошенком.

Напередодні поїздки в Україну Волкер скасував зустріч з помічником президента Росії Владиславом Сурковим. Відмову пояснив небажанням Москви відпускати українських моряків.