Ієрархи, котрі не приєднаються до нової Православної церкви України, стануть розкольниками. Про це заявив патріарх Філарет під час виступу у Волидимирівському храмі після Об’єднавчого собору. Відповідне відео опублікували на сторінці Київського патріархату в YouTube.

Філарет запропонував Верховній Раді прийняти закон, згідно з яким в Україні буде лише одна Українська Православна Церква. Таку заяву, як передає Релігійно-інформаційна служба України, владика зробив наступного дня після Собору у Володимирському храмі.

"Тепер у нас в Україні буде одна Українська Церква. Не буде трьох Церков, а буде одна. Цим ми створили законодавчу базу для Верховної Ради, щоби вона прийняла закон про те, що в Україні є одна Українська Православна Церква" – проголосив владика.

І додав: "І це означає, що й далі йтиме процес створення цієї єдиної Церкви. На цьому об'єднання не закінчується, це тільки початок, але початок ґрунтовний, канонічний".

"Українська Православна Церква стає однією з 15 Православних Церков, і ми входимо у молитовне єднання з усіма Церквами, і вже ніхто не зможе називати нас розкольниками. Буде розкольником той, хто не буде до нас приєднуватися, але вони можуть приєднатися до нас і тоді не будуть розкольниками" – заявив Філарет, передає "НВ".

Окрім того, глава розпущеного Київського патріархату Філарет заявив, що буде керувати новою церквою спільно з митрополитом Єпіфанієм. Він має намір це робити до тих пір, поки церква має статус митрополії, повідомляє LIGA.net.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

За словами патріарха, Єпіфаній буде займатися виключно зовнішніми питаннями, тобто представляти нову церкву на міжнародній арені.

Внутрішні питання управління залишаються в руках Філарета. З його слів очевидно, що дана ситуація буде до тих пір, поки ПЦУ не отримала статусу патріархату. Коли це трапиться, Єпіфаній займеться внутрішніми і зовнішніми справами.

«Патріарх залишається пожиттєво. І разом з предстоятелем керує українською православною церквою разом. Але він, як предстоятель, як отримавший Томос, буде представлять церкву зовні до того, поки прийде час щоб нас визнали не як митрополію, а як патріархат. Бо нас зараз визнають як митрополію і вимагають обрати предстоятеля. А коли нас визнають як патріархат, от тоді патріарх буде представляти українську церкву і зовні. А для того, щоб нас визнали патріархатом, а не митрополією, нам треба об’єднатись, все українське православ’я», — заявил Филарет .