Колишній міністр транспорту і зв'язку, екс-голова Запорізької обласної держадміністрації Євген Червоненко осоромився заявою про те, що Україна нібито перестане існувати як держава, якщо створить автокефальну церкву.

Він назвав прагнення країни отримати релігійну незалежність від Москви "підлістю перед Богом", яка нібито призведе до страшної війни.

"Вищий гріх! Заради порятунку своїх місць вони  вкидають, як безпековик кажу, найстрашніше зерно розбрату. Всі найстрашніші, найбезглуздіші та найтриваліші війни були через релігію. Це підлість перед Богом, кажу перед Судним днем. Тому я на Томос дивлюся: як же треба любити владу і себе коханих, і жадібність, щоб кидати це гніздо розбрату, маючи розірвану країну!" — висловився він.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Крім того, одіозний Червоненко висловив упевненість в тому, що рух України до власної авфтокефальної православної церкви є не що інше, як політичний проект в інтересах можновладців, який закінчиться повним крахом держави і примиренням із Росією.

"Вони думають, вони зараз, а потім із гаслом "Ми будемо зшивати"… Їм нікуди подітися. І помиряться із Росією, я кажу про чинну владу. Тільки країни вже не буде. Це я кажу як досвідчений політик і безпековик. Я не хочу своїй країні, Україні, долю Югославії", — зображуючи стурбованість, підсумував екс-губернатор Запорізької області, повторюючи кліше пропутінської пропаганди.