Голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики Олександр Мережко назвав міністра закордонних справ Китаю Ван І “комуністичним брехуном”. Про це він написав у Twitter.

Він процитував роман-антиутопію “1984” британського письменника Джорджа Оруелла уривком “Минуле можна було змінити. Минуле ніколи не змінювалося. Океанія воювала з Остазією. Океанія завжди воювала з Остазією”, який характеризує брехню та подвійні стандарти у пропаганді тоталітарних режимів.

Далі Мережко згадав заяву Ван І, який сказав, що Пекін “завжди стояв на боці миру”, коли йшлося про “українське питання”.

“Ван І – комуністичний брехун”, – написав парламентар.

Китай заявляє про свою “нейтральну” позицію щодо війни Росії проти України, яку Пекін називає “українською кризою”. КНР неодноразово повторювала кліше російської пропаганди про те, що РФ на війну “спровокували” НАТО та США, а також не засуджувала війну, яку Москва веде для знищення українського народу, однак одночасно заявляла про відданість принципу територіальної цілісності та непорушності встановлених кордонів. Китайські офіційні особи регулярно закликають до переговорів та кажуть, що вони “за мир у всьому світі”.

Деякі члени НАТО входять у залежність від Китаю, що є повторенням помилки із залежністю від Росії. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау перед зустріччю глав МЗС країн НАТО у Бухаресті, цитує його TVP.

За його словами, НАТО сьогодні зосереджено на атаках Росії на критичну інфраструктуру України.

“Це момент не тільки для підтримки України, яка має пережити зиму щодо цього, а й відображення нашої залежності від інших країн, коли йдеться про нашу критичну інфраструктуру в НАТО”, — сказав міністр.

Він зазначив, що у минулому партнери Польщі ставили себе та інших у залежність від критичної інфраструктури Росії.

“Зараз у нас є такі сигнали, як із Китаю, якщо враховувати ситуацію у різні європейські сезони, які теж мають військове значення”, — заявив Рау.

Міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау вважає, що Україна має право повернути усі свої території у кордонах 1991 року. Про це він сказав перед зустріччю глав МЗС країн НАТО у Бухаресті, цитує його TVP.

За його словами, у Європі не буде миру, якщо Україна не відновить суверенітет та територіальну цілісність. Він зазначив, що НАТО не має альтернативи, окрім як спільно підтримувати Україну до кінця.

“Якби цього не було дотримано, значить, Росія здобула б найбільшу політичну перемогу, а саме, вдалося б нас розділити”, — сказав він.

Рау переконаний, що Україна має повне право повернути свої території у межах міжнародно визнаних кордонів.

“НАТО послідовно проводить політику стримування та зміцнення східного флангу, включно з зоною країн Балтії, тут на першому місці є Польща”, — заявив дипломат.

Він підкреслив, що Росія не може досягти будь-яких успіхів на полі бою, тому атакує енергетичну інфраструктуру і таким чином хоче зламати бойовий дух українців.

Російський диктатор Володимир Путін намагається заморозити Україну, щоб змусити український народ підкоритись РФ. Про це заявив міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі.

За його словами, Росія завдає ударів по критичній інфраструктурі України, щоб заморозити країну та змусити її підкоритися.

Він зазначив, що світ бачить, що Путін намагався використати енергоносії як зброю з початку війни проти України.

“Ці напади на цивільну інфраструктуру, очевидно, призначені для того, щоб спробувати змусити українців підкоритись”, — сказав дипломат.

Глава МЗС Канади Жолі заявила, що союзники в НАТО мають гарантувати, що українці вистоять цієї зими.