У новій Раді готуються до розгляду законопроекти про процедуру імпічменту президента і зняття депутатської недоторканності.

Про це повідомив кандидат у народні депутати від партії «Слуга народу» Віталій Безгін.

Безгін нагадав, що деякі невідкладні законопроекти, які президент Володимир Зеленський подавав ще в попередню Раду, так і не були проголосовані.

«Це стосується, наприклад, процедури імпічменту президента», – уточнив політик.

На питання, які ще законопроекти від глави держави можуть бути внесені і розглянуті Радою в перший же тиждень, Безгін відповів:

«Зараз цей список напрацьовується. Я думаю, він стане публічним впродовж найближчих тижнів. Там йде активна робота, і не тільки з питань недоторканності і контролю над депутатською діяльністю. Вона стосується і економічного блоку. З цього боку буде подача дуже невідкладних і термінових законопроектів ».

Представник президентської партії не виключив, що з імовірністю «50 на 50» вже в перший тиждень народні обранці знімуть з себе недоторканність. Однак це може статися і пізніше – наприклад, впродовж першого місяця.

«Ми будемо над цим працювати. Щоб зробити це якомога швидше. Це один з пріоритетів, і це буде відбуватися найближчим часом », – запевнив Безгін.

Він додав, що в перший місяць роботи (у вересні) депутати також планують розглянути проект Закону про засади адміністративно-територіального устрою України і законопроект про столицю.

Нагадаємо, за підсумками позачергових виборів до Верховної Ради більшість місць в новому скликанні отримає президентська партія «Слуга народу» – 254 з 424. При цьому склад парламенту оновився на 80%: у цілому, 342 народних депутата зайдуть в зал засідань на Грушевського вперше.

Дата урочистого відкриття першої сесії Ради IX скликання поки не визначена. 30 липня керівник Офісу президента Андрій Богдан не виключив, що це може бути після 1 вересня.