Противник збільшив щільність військ у районі Соледара. Про це розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.

“Під виглядом так званого перемир’я, яке оголосили Гундяєв (московський патріарх Кирило, – ред.) і Путін напередодні 6 січня, росіяни перекинули ПВК Вагнера з-під Бахмута на Соледар. Під Соледар було перекинуто близько 10-15 тис. російських військових – це 15 БТГ, оскільки Бахмут захопити та оточити вони не можуть. З півдня ворогу заважає оточити Бахмут наше Костянтинівське угруповання, з півночі наше Соледарське угруповання. Противник збільшив щільність військ у районі Соледара, в основному це вагнерівці. На місце вагнерівців у район Бахмута зайшли лінійні російські частини. Десантники, які пішли з правого берега Херсонщини”, – пояснив Світан в ефірі телеканалу “Еспресо”.

За словами експерта, вагнерівці намагалися оточити Соледар з півдня та північного сходу Донеччини.

“Загарбники дійшли майже до центру міста, але були вибиті нашими військами. Військове керівництво України зруйнувало їхній план. У Соледар перекинули резерви ЗСУ, підвели бронетанкову групу та посилили артилерію. Зараз ситуація керована. Найближчим часом буде виконана деокупація позицій, які ворог встиг зайняти. Оточення Соледара та Бахмута не відбулося”, – підкреслив Світан.

Соледар, виконував, виконує та виконуватиме свої функції, як будь-яке інше село, населений пункт чи місто в зоні бойових дій. Причому виконував, виконує та виконуватиме на межі можливостей, – пише військово-політичний оглядач групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко.

Це він написав ще 6 січня, у відповідь на вал питань щодо ситуації у місті.

“Комусь сподобалося, комусь не дуже, але в будь-якому разі, кожен, хто ставив питання про Соледара, повинен був спочатку запитати сам себе – а чи в праві він взагалі такі питання ставити? Адже питання, що має на увазі відповідь, що і близько неприпустимий в умовах війни, поза компетенцією неуповноважених осіб”, – пише Коваленко.

Але, загалом, ситуація в районі Соледара, станом на 9 січня саме така, якою вона і мала бути – місто продовжує виконувати свої тактичні та навіть стратегічні функції.

Пригожин, що розспівався, вирішивши проявити елемент стратегічного генія, сам себе загнав у пастку.

Взяти з-під Бахмута пошарпаних зеків і спробувати масою продавити Соледар, щоб показати це місто путіну як таке собі епічне досягнення ПВК “Вагнер” за півроку нескінченної м’ясорубки, а в результаті обнулити наявний ресурс – так, саме в цьому геніальність будь-якого півника, який уявив себе генералом .

А за фактом? А за фактом своєю рефлексією в районі Соледара Пригожин створив картинку, яка мала інформаційний і навіть морально-психологічний ефект, а практично він зараз знаходиться в пошуку. У пошуку не міцного плеча, а ресурсу для компенсації втрат.

На Бахмутському плацдармі очікується найближчим часом поява 4 БТГр зі складу 2-ї ОВА ВВО, а так 2 БТГр зі складу 20-ї МСД. Однак цього недостатньо, щоб закрити для Російсько-окупаційних військ питання з Бахмутом і навіть більше – ці 6 БТГр, після Пригожинського стрибка, не матимуть ККД.

“Тобто, в районі Соледара Пригожин від великого розуму зірвав ще й перспективний удар по Бахмуту умовно свіжими БТГр, користі від яких тепер буде в рази менше, ніж якби він не рефлексував на сіль. Але що взяти з торговця хот-догами?”, – підкреслив Коваленко.

Росіяни просуваються двома “язиками”, щоб відрізати Соледар від Бахмута та перерізати дорогу Соледар – Слов’янськ.

Радник Офісу президента Олексій Арестович заявив, що окупанти намагаються відрізати Соледар від Бахмута та перерізати дорогу Соледар – Слов’янськ.

“От вони двома “язиками” і просуваються. Просуваються зрозуміло як, думаю, всі вже бачили картинку. Досягають якихось окремих успіхів за рахунок атак “смертників”. Запевняти, що Соледар не візьмуть, не знаю, можуть взяти, можуть не взяти. Бахмут точно не візьмуть”, – сказав Арестович.