Путін фактично збожеволів через свою мрію вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Він віддав новий наказ командуванню, який підніме масовішу хвилю бунтів серед військових рф.

Детальніше про це розповів військовий аналітик Олексій Гетьман.

“Втрати їм, за великим рахунком, не страшні. Немає таких втрат, які стали б для них такими, що вони б зупинили бойові дії або втрати стали б незворотними і вони не змогли б далі вести бойові дії”, — сказав він. 

На його думку, у такий спосіб росіяни демонструють партнерам України, що, бачте, попри зусилля з постачання зброї та боєприпасів, вони будуть просуватися.

“Їм важливо вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей, щоб можна було і своїм громадянам, і нашим партнерам у Європі показувати, що бачите, вони “досягають цілей” — допомагайте чи не допомагайте”, — наголосив аналітик.

Гетьман зазначив, що російське командування могло оцінити, наприклад, скільки життів своїх солдатів їм доведеться “покласти”, щоб захопити, наприклад, 100 тис. український населений пункт. 

“Усереднили дані й отримали цифру в 40 тис. втрачених солдатів. На кордонах Донецької та Луганської областей залишилося п’ять великих населених пунктів, таких як Слов’янськ і Костянтинівка, і десь 500 тис. наших громадян там проживає. Росіяни порахували що, щоб вийти на адміністративні кордони, їм треба покласти ще приблизно 200 тис. своїх. Така математика цілком їх влаштовує. Це втрати, які вони цілком можуть собі дозволити. До того ж у них, за статистикою, на рік від алкоголізму, дорожньо-транспортних пригод і побутових убивств гине близько 150 тис. осіб”, — підсумував Олексій Гетьман.

Нагадаємо, раніше військовий експерт Роман Світан зауважив, що першочерговою метою Росії є окупація Криму, Донецької та Луганської областей.

«Одним із завдань війни для РФ — це Крим, Донецька і Луганська області. Їх вони хочуть приєднати до РФ. Один із варіантів — це коли вони вийдуть на кордони цих областей. Але навряд чи Росія потім скаже, що росіяни не стріляють, а українці стріляють. На кордони Херсонської області вони навіть не думають вийти, бо нема можливості. Це саме по Запоріжжю. Росіяни не зможуть взяти ці регіони навіть за роки. А от планувати вихід на кордони Луганської та Донецької областей вони можуть», — сказав Роман Світан.

Полковник ЗСУ в запасі водночас зауважив, що подекуди окупанти на Донбасі й досі не прорвали першу лінію оборони.

«На Донбасі й досі тримається перша лінія оборони, за нею є ще дві лінії», — пояснив він.

Деякі журналісти заявили, Росія планує окупувати значні частини Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Харківської областей, включно з Харковом.

У таблоїді Bild повідомили, що до кінця 2024 року російська армія хоче встановити повний контроль над Донеччиною та Луганщиною, дійшовши до Осколу на Харківщині. До 2026 року – повністю окупувати Харків, Дніпро та Запоріжжя.

Це, мовляв, плани Путіна із 2024 до 2026 року.

Bild – це все ж таблоїд, який використовують як «зливний бачок», куди скидають інформацію з дуже сумнівних джерел. Я переглядав ці карти і з планами на 2024 рік практично згоден. На 2024 рік у росіян є твереза оцінка їхніх і наших можливостей, – зазначив Євген Дикий.

Тож у 2024 році окупанти заходити далі за річку Оскіл окупанти не планують. Водночас їм справді дуже хотілося б захопити Куп’янськ та Лиман, провівши лінію оборони по Осколу. Росіяни також хочуть окупувати всю Донеччину, однак це максимум їхніх можливостей.

«Щодо планів на 2025 та 2026 рік, то мені здається, що прогноз Bild дуже применшений. Фактично цей прогноз вказує на те, що Росія хоче відхопити ще якісь території разом з Харковом і на цьому зупинитись. А це не так. Зупинитись навіть на цьому для росіян буде недоперемогою», – пояснив Дикий.